fbpx Mamak Havadis

17 YILLIK CUMHURİYET KULESİ PROJESİ YAPIMI TEKRARDAN BAŞLADI

17 Yıllık Proje Cumhuriyet Kulesinde Yapım Başladı.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok tarafından temeli 2003'te atılan ancak çeşitli nedenlerle yarım kalan Cumhuriyet Kulesi projesi çalışmaları tekrar başladı. 10 Nisan'da ihalesi yapılan kulede yapıma hızla girişilirken Başkan Altınok bugün sosyal medya hesabından kulenin son halini paylaştı.

2003 yılında temelleri atılan ancak çeşitli ihtilaflar nedeniyle yarım kalan Keçiören'deki Cumhuriyet Kulesinin yapımı Turgut Altınok'un Belediye Başkanı olmasının ardından tekrar başlamıştı. Başkan Altınok bugün sosyal medya hesabından kulenin son halini paylaştı.

Cumhuriyetin 100. yılına prestij armağan olarak bitirilmesi hedeflenen ve 10 Nisan 2020'de ihalesi yapılan kulede inşaatın yeniden başladığı görüldü.

İçerisinde nikâh salonu, döner restoran, kafeterya, seyir terasları, planetarium, sergi salonu, fitness salonu ve kapalı otoparkın yer alacağı Cumhuriyet Kulesi, açık ve kapalı seyir teraslarının yanı sıra kule üzerinde yer alan döner platformla ziyaretçilerine eşsiz bir Ankara manzarası sunacak.

Keçiören’deki sosyal yaşamın canlanmasını sağlamak için özel bir projelendirme aşamasından geçen Cumhuriyet Kulesi, vatandaşların rahatça giriş çıkış yapabilmeleri için insan merkezli hizmet veren proje olarak da adından sıkça söz ettirecek.

Ankara’nın sembol mimarileri arasında yer alacak olan Cumhuriyet Kulesi, Keçiören’le birlikte Ankara’nın silüetine renk katarak bölge turizmine katkı sağlayacak.