fbpx Mamak Havadis

Diyarbakır Annelerinin Çığlığına Sessiz Kalmayalım!

                Çocukları PKK terör örgütünce dağa kaçırılan analarımız, bir süreden beri Diyarbakır’da, kaçırılan evlatlarının kurtarılması ve yuvalarına dönmesi için oturma eylemi yapıyor ve seslerini sağır sultanlara duyurmaya çalışıyorlar. Tıpkı, yıllarca her hafta, ansızın kaybolan veya faili meçhul cinayetlere kurban giden evlatlarından bir haber almak için çaresizce bekleyen Cumartesi Anneleri gibi. Vicdan sahibi hiçbir insan bu sessiz çığlığa sağır kalamaz. Biz Engelliler Konfederasyonu olarak, milyonlarca engellinin yüreğinin Diyarbakır Anneleriyle birlikte çarptığını biliyoruz.

                Diyarbakır Annelerinin, evlatlarının terör örgütünün elinden kurtarılması yönündeki talebi, yerden göğe dek haklıdır. Silahlı kuvvetlerimizin amansız operasyonlarıyla günden güne güç kaybeden PKK, gücünü takviye etmek için evlatlarımızı kaçırıp beyinlerini yıkayarak halka karşı terörünün basit bir aleti olarak kullanmak istiyor.  Ebetteki buna izin verilemez ve verilmemelidir. 

Teröre karşı mücadele yürüten hükümetimiz, gerekli önlemleri almalı, terör örgütünün evlatlarımıza musallat olmasının önüne geçmelidir. Malımız ve canımız hükümete emanettir. Bu emaneti korumak Hükümetin Anayasal yükümlülüğüdür.

                Diyarbakır Anneleri, Hükümete güvenmeli; başkalarına bel bağlamak zorunda bırakılmamalıdır. Bu konu, günlük politikanın polemik malzemesi yapılmamalıdır. 

                Engelliler Konfederasyonu olarak, ABD emperyalizminin kucağında, halkımıza ve bölge halklarına karşı terör uygulayan PKK terör örgütünü şiddetle ve nefretle kınıyoruz.

                Acılı Diyarbakır Annelerinin sesine sesimizi katıyor ve evlatlarımızı geri istiyoruz.  

ENGELİLLER KONFEDERASYONU

 

Başkan   Av. Turhan İÇLİ

0542 413 86 92   

Federasyon İletişim  :

Telefon : 0312 231 82 43

Faks        : 0312 231 82 46

Mobile   : 0549 389 79 69