fbpx Mamak Havadis

DSP Genel Başkanı AKSAKAL’dan T.B.M.M. Başkanı ŞENTOP’a Kutlama Mesajı.

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Sayın Önder AKSAKAL, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 27. Dönem 4. Yasama Yılı açılışı münasebetiyle TBMM Başkanı Sayın Mustafa ŞENTOP’a kutlama mesajı gönderdi.
AKSAKAL, mesajında “Milli iradenin tecelligâhı, emperyalist işgale karşı Tam Bağımsız Türkiye idealinin gerçekleşmesi yolunda verilenen Ulusal Kurtuluş Savaşının temel karargâhı ve o günden bugüne birçok faşist darbeye göğüs germiş, demokrasimizin mabedi Büyük Millet Meclisi 27. Dönem, 4. Yasama Yılı açılışının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.
Parlamenter demokrasinin güçlendirilmesi, Demokratik-Lâik Cumhuriyetin kuruluş ilkeleriyle harmanlanmış bir toplumsal yaşam özleminin, Büyük Millet Meclisinde halkın tümünün temsiline olanak sağlayacak bir zeminde karşılanabilmesi adına yapılacak yasal çalışmalarınızda başta zat-ı âliniz olmak üzere, şahsınızda vatanı ve milleti için bihakkın mesai harcayan tüm Parlamenterlerimize, Meclisimiz bünyesinde görev yapan tüm personel ve çalışanlarımıza başarılar dilerim.” Dedi.