fbpx Mamak Havadis

Elmadağ ve Çankaya belediyeleri kardeş oldu

Çankaya Belediyesi ve Elmadağ Belediyesi Kardeş Kent Protokolünü Elmadağ’da imzaladı.

Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve Adem Barış Aşkın'ın katıldıkları programda vatandaşlara duyurdukları kardeşlik anlaşması coşku ile karşılandı.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Elmadağ Belediye Başkanı Adem Barış Aşkın’ı Başkanlık makamında ziyaret ederek,

“Elmadağ’ın gelişmesi için Kardeş Belediye olarak her zaman el ele, omuz omuza olacağız, her şey çok güzel olacak”dedi.

Ankara’nın komşu iki ilçesi olarak Kardeş Kent Protokolü de imzalayan belediye başkanları, ortak çalışmaların arttırılarak ilçede yaşayan vatandaşlara hizmet için her zaman yan yana olmaktan mutluluk duyacaklarını belirttiler.

 Elmadağ Belediyesi anı defterini imzalayan Taşdelen, “Elmadağ’ın gelişmesi için Kardeş Belediye olarak her zaman el ele, omuz omuza olacağız, her şey çok güzel olacak” notunu düştü.

Seçim sürecinden itibaren Çankaya’yı ve Taşdelen’i hep yanında hisseden, bu güveni duyan vatandaşların oyuyla işbaşına geldiğini belirten Elmadağ Belediye Başkanı Adem Barış Aşkın, “Bu kardeşlik protokolü ile de omuz omuza olmaktan onur duyacağım” dedi.

Elmadağ için yatırım ve faaliyet çalışmaları hakkında bilgi veren Aşkın, Elmadağ’ın tarihi öneminden söz ederek, önümüzdeki yıl 80. Kuruluş yıldönümü olan Köy Enstitüleri için Hasanoğlan’da görkemli bir etkinlik yapma hazırlığında olduklarını ifade etti.

Elmadağ Belediyesi ve iki ilçede yaşayan vatandaşlar arasındaki bağı güçlendirmek için dayanışma içinde davranacaklarını belirten Taşdelen, her türlü desteği vermekten mutluluk duyacaklarını ifade etti.

Belediye Meclis Üyeleri ve Belediye bürokratlarının da katıldığı Kardeş Kent Protokolünün ardından,

Hasanoğlan’da yenilenmesi planlanan parkı da ziyaret eden Taşdelen ve Aşkın, burada vatandaşlarla sohbet etti.

Haber : TYGD  ( Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği ) Elmadağ temsilcisi, Mehmet Cansever

Haber foto galeri