fbpx Mamak Havadis

ERBAKAN; "ASGARİ ÜCRETLİYE 300 GR ANTEP FISTIĞI VERİLDİ"

Aralık ayı sonunda yapılan asgari ücret zam görüşmeleri sonucunda 2020 yılında asgari ücretin 2324 TL olması kararlaştırılmıştı.

Asgari ücret ve AGİ böylelikle zamlanmıştı. Ancak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un bir röportajda 75 TL jest yaptıklarını açıklaması sonrası sosyal medyada asgari ücret 2.400 TL olacak iddiaları yer almaya başladı.

Bu iddialar üzerine Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr.Fatih Erbakan da bir açıklama yaparak,işçi ve emekçilerin büyük hayaller kurup merakla beklediği vaadedilen jest için, "Cumhurbaşkanlığı makamı asgari ücretliye aylık 300 gr. Antep fıstığı vermiştir"dedi.

Dr.Erbakan açıklamalarına şöyle devam etti.

"Biz Yenıden Refah Partisi olarak iktidar olduğumuzda  çalışanlarımızı açlık sınırının altında
ezdirmeyeceğiz, enflasyon canavarına
kurban etmeyeceğiz" diyerek "bir aylık
müzakere sürecini başlatan AK PARTİ- MHP Koalisyon Hükümeti'nin Aile,
Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı
Sayın Selçuk, Asgari ücreti 2.324 t olarak
açıklayınca milyonlarca emekçimiz
büyük hayal kırıklığına uğradı ve
Hükumet yetkililerinin söylediklerinin
tam tersine, Asgari Ücret'in emekçinin
lehine değil, işverenlerin çıkarları
doğrultusunda "AÇLIĞA TERK ÜCRETİ" olarak belirlendiği maalesef ortaya çıktı.

Meydana gelen büyük hayal kırıklığını ve yüksek sesli itirazları duyan sayın cumhurbaşkanımız hele bir önümüze gelsin biz de gereğini yapar, eksiği tamamlar bu yanlışı düzeltiriz" demişti.

Cumhurun başından gelen bu açıklama emekçilerin tekrar umutlanmasına sebep oldu ve ifade edilen jestin ilanı için geri sayım başladı.

Milletimiz havalimanlarının en büyüğünü, tünellerin en büyüğünü, adliyelerin okulların en büyüğünü yapan Sayın Cumhurbaşkanımızın jesti de ona göre olur diye bekledi ve bu yapılacak jestle emekçilerin rahat bir nefes alabileceklerini hayal etmeye başladı.

Bu Jestin açıklanacağı gün geldi çattı ve MHP AK Parti koalisyon hükümetinin eksiğini tamamlayacak, hatasını düzeltecek olan Cumhurbaşkanımızın büyük jesti açıklandı. 

Keşke jest sözü verilmeseydi. Keşke emekçilerimiz boşuna hayal kurmasalardı. Milletin gözünde yüce bir dağ olan cumhurbaşkanlığı makamı asgari ücretliye aylık olarak tam tamına 300 gram antep fıstığı vererek milyonlarca insanımızı maalesef ki hayal kırıklığına uğrattı.

Bizler bu noktada Sayın Cumhurbaşkanımızın çaresizliğine mi, yoksa milletin mağduriyetine mi üzülelim gerçekten de şaşırmış durumdayız.Bu son yaşananlardan da anlaşıldı ki, Sayın Erdoğan gerçekten de yalnız kalmış durumdadır. Bu nasıl bir siyaset anlayışı,nasıl bir ekip ruhu bunlar nasıl ekonomi kurmayları ki? cumhur'un başını cumhur'un karşısında bu kadar mahçup duruma düşürebiliyor.

Milli görüşün ikinci kırk yıl yolculuğunu başlattığımız ilk gün söyledik ve tekrar söylüyoruz,milletimizin, ülkemizin ve Türkiye siyasetinin milli görüş ruhuna yeniden Refah Partisine her zamankinden çok daha ihtiyacı var.

 Ömer'ler ocağı aziz milletimizin tek Kurtuluş kapısı olan milli görüş iktidarına az kaldı.Bizim iktidarımızda Babayiğitliği fedakarlığı, emekçiden, işverenden, özel sektörden beklemeyeceğiz. Biz yeniden refah iktidarında hükümet olarak kendimiz Babayiğitlik yapacağız.

Asgari ücrete ilk senemizde %50 sonraki senelerde de mutlaka gerçek enflasyon oranın üzerinde zam yapacağız.Asgari ücretten vergi almayarak hem işverenin hem de işçinin yüzünü güldüreceğiz.Bu atılacak adımların maliyetini de borçla,zamla,vergiyle değil milli kaynak paketlerimiz ile karşılayacağız.Biz yeniden refah olarak önce millet diyeceğiz ve bu ülkede başka kesimleri de mağdur etmeden ezilen milyonların, ezilen emekçilerimizin derdine gerçekten derman olacağız" dedi.

Haber-Foto : Mehmet Cansever