fbpx Mamak Havadis

KAYA: "TFF 2. LİG VE 3. LİG’DE BEYAZ SEZON İLAN EDİLSİN"

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YILDIRIM KAYA: "TFF 2. LİG VE 3. LİG’DE BEYAZ SEZON İLAN EDİLSİN"
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, TFF Yönetim Kurulunun Covid-19 salgını nedeniyle ara verilen TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig maçlarının 18 Temmuz 2020'den itibaren oynatılması kararına karşı çıktı.  Kaya, Süper Lig ile aynı olanaklara sahip olmayan TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig’deki maçların iptal edilerek, beyaz sezon ilan edilmesi gerektiğini söyledi.
CHP Spor Kurulu Başkanlığını da yürüten Kaya, TFF 2 ve TFF 3. Liglerinin başlaması halinde Kovid-19 salgınına davetiye çıkarılacağını söyledi.
Kaya, “Süper Lig ve TFF 1’deki imkanlar ile TFF 2 ve 3’teki imkanlar aynı değil. Süper Lig ve TFF 1’de alınan sıkı tedbirlere rağmen çok sayıda vaka yaşanırken; imkanları kısıtlı, küçücük soyunma odalarında giyinen, stada minibüslerle gelen, alt lig takımlarına ‘Çıkın oynayın demek’ onları koronavirüse karşı açık hale getirmektir.” uyarısında bulundu.
TFF’yi sorumlu davranmaya davet eden Kaya,  “Hiçbir şey İnsan sağlığında önemli değildir; 2. ve 3. Lig kulüpleri oynamak istemiyor. Zor şartlarda oynayan sporcu kardeşlerimizi kimsenin koronavirüs riski ile karşı karşıya bırakmaya hakkı yoktur. Sorumlu davranın, beyaz sezon ilan edin; bu sese kulak verin.” dedi.