fbpx Mamak Havadis

Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler açıklandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında tüm bakanların katıldığı koronavirüs toplantısı sona erdi. Koronavirüs tedbirlerinin masaya yatırıldığı toplantı 5 saat sürdü. Toplantıda ilk ve orta dereceli okulların 16 Mart tarihinden itibaren 1 hafta süreyle tatil edilmesi kararı alındı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınacak tedbirlere ilişkin yapılan toplantının ardından açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'ın açıklamasından satırbaşları şöyle:

Vatandaşlarımızın aktif rol oynamaları, rehavete ve paniğe kapılmadan yapılan resmi açıklamaları dinlemek ve tavsiyeleri titiz bir şekilde uygulamak suretiyle bu süreci atlatmamız büyük önem arz ediyor.

İlk ve orta dereceli okullar 16 Mart'ta 1 hafta tatil edilecek. Öğrenciler, 23 Mart'tan itibaren bir hafta süreyle evden internet ve televizyon kanalları üzerinden eğitimlerine devam edecekler.

Üniversitelerimiz, 16 Mart tarihinden itibaren 3 hafta süreyle tatil edilecektir.

Spor müsabakalarının nisan ayı sonuna kadar seyircisiz oynanması karar verildi.

Kamu görevlilerinin yurt dışına çıkışı izne tabi olacaktır.

Dünyadaki tabloya baktığınızda Türkiye'de alınan tedbirlerin etkili olduğunu görüyoruz.

Bu kişinin sağlık durumu iyi, karantinaya alınan kişilerle ilgili de sorun söz konusu değil.

Cumhurbaşkanımızın da yurt dışı programlarını bir müddet erteliyoruz.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüse karşı alınan tedbirlerin detaylarını ve uzaktan eğitim sürecine ilişkin bugün 20.30'da açıklama yapacak.