fbpx Mamak Havadis

MHP'den HDP kapatısıl açıklaması

MHP'den 'HDP kapatılsın' çağrısı

1915 olaylarını “soykırım” olarak tanımlayan PKK’nın siyasi uzantısı HDP’ye MHP’den ve İyi Parti’den tepki geldi.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, HDP’nin kapatılması gerektiğini belirterek, “Vekilleri tutuklanmalıdır” dedi. İyi Partili Koray Aydın da HDP’nin Türk milletini arkadan hançerlediğini belirtti. 1915 olaylarına soykırım diyen HDP’ye tepki gecikmedi.

PKK’nın siyasi uzantısı HDP, 1915 olaylarının “soykırım” olduğunu iddia etmiş ve Türkiye’nin bununla yüzleşmesi gerektiğini savunmuştu. Soykırım yalanına tepki de gecikmedi. MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, HDP’nin Türkiye’ye ve Türk milletine büyük bir ihanet içinde olduğunu belirtti. Enginyurt, “Bu ihanete karşı derhal savcıların harekete geçmesi, mahkemelerin dava açması gerekmektedir” dedi.

HDP’nin dış güçlerin kontrolünde bir parti olduğunu da vurguladı MHP’li Enginyurt. “Türkiye Cumhuriyeti Devletine, Türk milletine ihanet eden bir partidir. Derhal kapatılıp vekilleri tutuklanmalıdır” ifadelerini kullandı.

Bir tepki de İyi Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın’dan geldi. Aydın, “HDP'nin, Ermeni soykırımı iftirasını savunması aynı Ermeni çetelerin yaptığı gibi Türk milletini arkadan hançerlemektir” diye konuştu. Türk milletinin bu ihaneti affetmeyeceğini bildirdi.