fbpx Mamak Havadis

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Üyelerinden Anlamlı Eylem ...

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyeleri, ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye'ye yönelik tehditlerini ABD Büyükelçiliği önünde çuvallarla protesto etti.

ABD Başkanı Donlad Trump'ın Türkiye'ye yönelik tehdidine gelen tepkiler giderek büyüyor. Trump'ın küstah sözlerine bir yanıtta TGB'li gençlerden geldi. Ankara'da ABD Büyükelçiliği'nin önüne giden gençler, Trump'ı protesto etti. Burada bir basın açıklaması yapan TGB Genel Başkanı Yıldırım Gençer, şunları söyledi:

"Türkiye tehdit edilemez. Bordo klavyeli Trump'ın tehditleri Türkiye'ye sökmez. Trump çuvallamıştır. Mehmetçik Amerika'yı çaresiz bırakmıştır.

Bu bir Türk-Amerikan savaşıdır. Amerikan askerleri namlularını Mehmetçiğe doğrultmuş. Tarih tekerrür edecek ve Mehmetçik kesinlikle Conilere gereken cevabı verecektir. Silahla geldiler silahla gidecekler.

Trump çuvalladı. Bu çuvalları da Amerikan askerlerine gönderiyoruz. Mehmetçik Fırat'ın doğusunda bunlara çuvalı geçirecektir. Bizler de Türk Gençliği olarak, sonuna kadar Mehmetçiğimizin yanındayız!"

Gençlerin ellerinde çuvallar taşıdığı da görüldü. TGB üyeleri, 2003 yılında Irak'ın Süleymaniye kentinde Türk askerinin başına çuval geçirilmesine karşılık olarak pek çok kez Türkiye'ye gelen ABD askerlerinin başına çuval geçirmiş, bu eylemler dünya çapında ses getirmişti. Uzun süre ABD askerlerinin gemilerinden dışarı çıkması yasaklanmıştı. Yargı önüne çıkan bazı TGB'liler hakkında da beraat kararları verilmişti.

Haber foto galeri