fbpx Mamak Havadis

Vatan Partisi'nden Davutoğlu'na Yanıt

Vatan Partisi MYK Üyesi Osman Erbil, Gelecek Partisi Başkanı'na yanıt verdi. Erbil, "Davutoğlu'nun asıl kızgınlığı 15 Temmuz'da küçük Amerika girişimlerinin sonlanmasınadır" dedi.

 Vatan Partisi MYK Üyesi Osman Erbil, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun hezeyanlarına yanıt verdi: “Davutoğlu’nun Vatan Partisi’ne olan kızgınlığı aslında 15 Temmuz’da Küçük Amerika sürecinin sona ermesine olan kızgınlıktır. Çünkü Vatan Partisi, ABD’nin Ilımlı İslam Projesinin, Amerikan Gladyosunun ve Amerikancı siyasetçilerin devrini kapatan sürece önderlik etmiştir. Açılımla gelen, Vatan Savaşıyla giden Davutoğlu’nun 28 Şubat üzerinden yaptığı kışkırtma yeni misyonunu gösteriyor. Bu misyon, Türkiye gemisinde nifak çıkarmak ve CHP, HDP, İYİ Parti cephesine güç aktarmaktır. Kimsenin şüphesi olmasın, Türkiye Gemisi, Vatan ve Üretim Hükümeti için yol almaktadır. Davutoğlu’nun özlemini çektiği Amerikancı sisteme dönüş yoktur.”

Vatan Partisi MYK üyesi Osman Erbil, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun “Erdoğan FETÖ’den kurtuldu ve 28 Şubat darbecilerine, Doğu Perinçek'e yaklaştı” sözlerine yanıt verdi. Erbil, Davutoğlu’nun her konuşmasında Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’i hedef almasının nedenini Vatan Savaşı süreciyle açıkladı: “Davutoğlu’nun Vatan Partisi’ne olan kızgınlığı aslında 15 Temmuz’da Küçük Amerika sürecinin sona ermesine olan kızgınlıktır. Çünkü 15 Temmuz,  ABD’nin Ilımlı İslam projesinin, Amerikan Gladyosunun ve Amerikancı siyasetçilerin devrini kapatmıştır. Bu devrin kapanmasına Vatan Partisi öncülük etmiştir."

DAVUTOĞLU CHP-HDP-İP’LE BİRLİKTE

"Davutoğlu 2009’da PKK açılımı için Dışişleri Bakanı yapılmıştır. Vatan Savaşı’nın başladığı 2015 yılının sonu, 2016’nın başında tasfiye edilmiştir. Yani ABD ile savaşan Türkiye, Ahmet Davutoğlu’nu sırtından atmıştır. Özetle açılımla gelen Davutoğlu, Vatan Savaşıyla gitmiştir. Foreign Policy, Davutoğlu’nun tasfiyesi için “ABD Ankara’daki adamını kaybetti” yorumunu yapmıştı. Davutoğlu’na ABD tarafından verilen yeni misyon, Türkiye gemisine, Türkiye cephesine nifak sokmaktır. Davutoğlu’nun döne döne 28 Şubat üzerinden kışkırtıcılık yapma nedeni budur. 28 Şubat’taki kutuplaşmaları Türkiye’nin gündemine sokmaya çalışan Davutoğlu, buradan koparacağı gücü CHP-HDP-İYİ Parti cephesine aktarma niyetindedir.

GELECEK PARTİSİ’NİN İLK TALEBİ: FETÖ’YE ÖZGÜRLÜK

"Davutoğlu’nun parti kurar kurmaz ilk icraatı hapisteki FETÖ’cülerin dışarı çıkmasını ve kamudan KHK ile çıkarılanların geri dönmesini talep etmek olmuştur. Davutoğlu FETÖ çıkarlarına hizmet etmektedir. Davutoğlu ve partisi aynı zamanda PKK yandaşıdır ve bölücüdür. Gelecek Partisi’nin Genel Başkan Yardımcısı Vahdeddin İnce, açıkça Türk milleti kimliğinin dayatma olduğunu ileri sürmekte, Türklüğü etnik kimliğe indirgemektedir. PKK’nın tezlerini savunan bir parti karşımızdadır. Ayrıca Gelecek Partisi, HDP’nin kapatılmasına karşıdır ve Selahattin Demirtaş’ın özgürlüğünü talep etmektedir. Üstüne üstlük aynı Genel Başkan Yardımcısı, Barzani ile bir federasyon kurulmasını savunmaktadır.  Kimsenin şüphesi olmasın Türkiye gemisi yol almaya devam ediyor. Türkiye cephesindeki milli kuvvetlerin birlikteliği artacak ve Üreticilerin Milli Hükümeti ile sonuçlanacaktır. Türkiye’nin geleceğinde Ahmet Davutoğlu’nun özlemini çektiği Amerikancı sisteme dönüş yoktur."

ulusal.com.tr