fbpx Mamak Havadis | Ayrıntılar Aydınlatır

Engelsiz Yaşam

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında video konferans toplantısı gerçekleştirdi.

ENGELLİLER HAFTASINA ÖZEL TEKERLEKLİ SANDALYE DESTEĞİ

COVID-19 küresel krizi, önceden var olan eşitsizlikleri derinleştirmiş, ayrımcılığın boyutunu ortaya çıkarmış ve engelli bireylere yönelik çalışmalar yapılmasının zorunlu olduğunu göstermiştir.

Corona virüsü önlemleri kapsamında bazı yaş gruplarına sokağa çıkma yasağı getirildi ve 65 yaş ve üzerindeki vatandaşların dışarı çıkması yasaklandı.

Avcılar Belediyesi işitme engellilere özel maske üretmeye başladı.

Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli Ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Orhan Koç, Covid- 19 Salgını Sırasında Yaşlı ve Engellerimize Başta Karantina Olmak Üzere Tüm Tedbirlerin H

Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Uzm. Dr. Orhan Koç, Covid-19 Pandemesi Süresince Engelli Yaşlı Vatandaşlarımıza Her Türlü Yardımın Yapıldığını Açıkladı

Eğitimde Görme Engelliler Derneği; 10 – 16 Mayıs Engelliler Haftasında, COVİD-19 sürecinde görme engellilerin uzaktan eğitim sistemlerine erişim durumunu ele aldı.

10–16 Mayıs arası Engelliler Haftasıdır. Engelliler Haftası yalnız ülkemizde değil Birleşmiş Milletlere üye 156 ülkede aynı zamanda değerlendirilir.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası; engelli hakları ve sorunlarına dikkat çekildiği, bu konularda farkındalık çalışmalarının, bilgilendirmelerin yapıldığı, etkinliklerin düzenlend