fbpx Mamak Havadis | Ayrıntılar Aydınlatır

Engelsiz Yaşam

Son 10 yılda yaşlanma sürecine girmiş olan ülkemizde yaşlı nüfusun toplam nüfus içindeki oranı 2019 yılı itibariyle %9,1 ile tarihinin en yüksek noktasına ulaştı.

Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü bünyesinde 18 yıldır faaliyet gösteren Engelsiz Dershane, binlerce görme engelli çocuğa umut oldu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü İle UNICEF İş Birliğinde Düzenlenen, Aile Temelli Ulusal Erken Müdahale Programı Geliştirilmesi Çalıştayı Ank

Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli’nin adaylık dönemindeki projelerinden olan Engelsiz yaşam Merkezi’nin yapımına başlandı. 

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer TBMM’de yaptığı konuşmada engellilerin sorunlarına dikkat çekti. Ve engellilerin kamu kurumlarında işe alınmasını istedi.

Mersin Otizm Gündüz Yaşam Merkezi Yakında Açılıyor. Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Uzm. Dr. Orhan KOÇ İncelemelerde Bulundu

ANNELER ENGELLİNİN DİLİ VE TOPLUMUN AYNASIDIR PROJESİ 

Ankara İl Engelli Meclisi Genel Kurulu toplanarak ,yürütme kurulunu belirledi .

12 Şubat 2010 Çarşamba günü Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü İstanbul Görme Engelliler Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünde 92. Dönem Temel Eğitim, 28. Dönem Masaj Eğitimi ve 3.

Elmadağ’da engelli araç ihtiyacı olan vatandaşların belediyeye müracaat etmeleri üzerine bir