fbpx Mamak Havadis

TÜRKİYE' NİN İLK VE TEK SOLO HALK DANSLARI İÇ ANADOLU BÖLGESİ ANKARA SEÇMELERİ TAMAMLANDI ...

Kültürel Miras Platformu Projesinin İç Anadolu Bölgesi Ankara seçmeleri projeye baştan sona destek veren TUANA genel sanat yönetmeni Tugay Ertunç, İç Anadolu Bölgesi Koordinatörü Ömer Önal ve ekibi ayrıca projeyi organize eden AKSAK Kültür Sanat  ÇINAR GSK, HOYEM GSK, RAKSAN GSK ve DESEN GSK destekleriyle tamamlanmıştır.  

Kültürel performanslar Diyarbakır, Kütahya, Ankara, Azerbaycan'dan katılımcılar, Kültürel Miras Platformu'nda yeteneklerini, yörelerine ait geleneksel oyunlarını mizansenlerle süsleyerek icra ettiler.
Nesilden nesile aktarılan kültürel mirasımızı bu platformda sergileyen dansçılar dans etmenin özlemini, kostüm giymenin heyecanını yaşattılar.

Son olarak, biz halk dansları sevdalıları için pandemi dönemini dans etmeden geçirmek çok zor oluyor. Halk dansları etkinliklerinin salgından dolayı iptal edilmesi en küçüğünden en büyüğüne tüm dansçıları çok etkiledi. Kalabalık çalışma salonlarından, hıncahınç dolu yarışma salonlarından, alkış sesinin hiç susmadığı gösterilerden çıkıp evde tek başına kalınca hepimiz çok üzüldük.

Ve salgının ilk günlerinde, evde kaldığımız dönemlerde, sosyal medyadan dansla meydan okuduk birbirimize. Pandemi döneminde bile evlerimizden dans ettik, yerimizde duramadık.  Bahadır KARABİNA ve Hüseyin YILDIZ olarak tek amacımız pandemi döneminde de dansçı arkadaşlarımızı motive etmek ve kültürümüzü yaşatmaya devam etmektir. Bugünlerin geçici olduğunu biliyor ve diyoruz ki,

#BİZİM İŞİMİZ SAHNELER
#ŞİMDİ SAHNEDE OLMA ZAMANI

Haber foto galeri