fbpx ABD SENATOSU’ NUN “ SOYKIRIM” KARARI’ NIN PERDE ARKASI! | Mamak Havadis

ABD SENATOSU’ NUN “ SOYKIRIM” KARARI’ NIN PERDE ARKASI!

ABD senatosu 12 Aralık 2019 günü “ sözde Ermeni soykırımı” tasarısını genel kurulda kabul etti. Yine 29 Ekim 2019 günü ABD temsilciler meclisi genel kurulunda yapılan oylamada 11’ e karşı 405 oy’ la “ soykırım” kararı alınmıştı. Türkiye’ den ise tepkiler gecikmedi. Cumhurbaşkanlığı, hükümet, MHP, CHP, İyi parti açıklamalarıyla, vatan partisi’ ise eylemli olarak ABD Ankara büyükelçiliği önünde kitlesel basın açıklamasıyla sert yanıt verdiler. ABD emperyalizminin Türkiye karşıtı bu kararı karşısında devlet ve millet olarak kenetlendik. Bir anlamda ABD bu kararıyla Türkiye’ yi birleştirmiş, kendisi ise dünyada ve bölgemizde giderek yalnızlaşmıştır. Ancak biz siyasi partilerimizden aynı tepkiyi ABD’ nin bölgedeki ve Türkiye’ deki diğer girişimlerine’ de göstermelerini bekliyoruz.

bu Peki nedir olayın perde arkası.

1- 2005 yıllında vatan partisi genel başkanı Doğu Perinçek önderliğinde, Türkiye’ den ve Avrupa’ dan binlerce Türk vatandaşımızın katılımıyla Lozan’ da, Berlin’ de “ Biz soykırım yapmadık vatanımızı savunduk, soykırım planı emperyalist bir yalandır”, başlığı altında güçlü bir kampanya yürütüldü. Avrupa insan hakları mahkemesine ( AİHM ) davalar açıldı. Zorlu mücadelelere sahne olan bu dava sonucunda AİHM Doğu Perinçek’ i haklı buldu. Türkiye zafer kazanmıştı. Elinde tapu gibi AİHM kararı vardı.

2- 2014 yılında Ergenekon tertibinin bozulması ve Silivri zindanı’ nın yıkılması, 2015 yılında PKK’ nın hendeklere gömülmesi, FETÖ’ nun üzerine yürünmesi, 2016 yılında ABD destekli FETÖ darbe girişiminin bozguna uğratılması,

3- Suriye’ de Fırat kalkanı, Zeytin dalı, Barış pınarı harekatıyla ABD planı bozuldu, kurmaya çalıştığı koridor darmadağın oldu, BOP ( Büyük Ortadoğu projesi ) toz buz oldu.

4- Türkiye Batı sisteminden koparak Avrasya cephesinde onurlu yerini aldı.

5- Başta Suriye olmak üzere bölge meselelerinde Türkiye, Rusya, İran’ la başlayan Astana süreci daha’ da güçlenerek devam ediyor. 

6- Rusya’ dan S- 400 alımı.

Bütün bu gelişmeler ABD’ yi çılgına çevirmiştir. Temsilciler meclisinde ve senato’ da “”Soykırım kararı” almanın arka planı işte budur. Türkiye bu sürece girmeyip, ABD’ nin yörüngesinde yola devam etseydi o “ soykırım kararı” çıkmayacaktı.

Ama o kararların hiçbir önemi yoktur. Meclisler ve senatolar’ ın böyle bir karar alma yetkisi yoktur. Alına kara ise tamamen siyasidir. O bakımdan bu kararı tanımıyoruz ve yok hükmündedir. Hiç kimse Türkiye’ yi girdiği bu yoldan geri çeviremeyecektir. Ok yaydan çıkmıştır.

ÇÖZÜM:

Şimdi tam zamanı. Türkiye bütün meselelerini ortak ve milli duruş göstererek çözme aşamasına gelmiştir. ABD’ nin piyonları FETÖ ve PKK/ HDP, Gül, Davutoğlu, Babacan dışındaki milli partiler “ Türkiye ittifakı” nda acil yer almalıdır. ( Ak parti- CHP- MHP- Vatan partisi- İyi parti ) Bu konuda birinci derecede sorumluluk Cumhurbaşkanı sayın Tayyip Erdoğan’ dadır. Bu çözüm milletin ortak talebidir. Böylece Türkiye ABD’ nin tehditlerinden tamamen kurtulacak, FETÖ ve PKK’ yı toplumsal hayattan tamamen temizleyerek huzura kavuşacak, ekonomik krizle mücadele ederek üreten bir Türkiye yaratarak refaha kavuşacaktır.