fbpx "DEVLET MİLLETİN YANINDA OLMALI'' | Mamak Havadis

"DEVLET MİLLETİN YANINDA OLMALI''

Çok zor günler yaşıyoruz, salgın küresel, mücadelemiz milli, Süper güçler bile yardım talep etmeye başladı, ülkemiz her zaman olduğu gibi bu salgın konusunda da tek başına mücadele ediyor, hatta diğer devletlere de yardım eli uzattı.

Şu anda milletimiz çok zor durumda, sıra devletimizde,salgın nedeniyle işten çıkarılanlar, işyerleri kapananlar vs.. halkın devletin desteğine ihtiyacı var. Sayaçlar okunmayacak denildi, belediyeler sürekli halka fatura gönderiyor.Telefon operatörleri faturaları şişirip şişirip halka gönderiyor, ev kredisi olanlar, ihtiyaç ve taşıt kredisi olanlar kredilerini nasıl ödeyecekler?.

Kobi ve şirketlerin durumu çok kötü, kredilerini ödeyemiyor!. Sokağa ekmek parasını kazanmak için çıkamayanlara kim ekmek verecek?. Şartsız şurtsuz Devletten yardım isteyen herkese yardım verilmesi lazım, siyasiler yıkıcı siyaset yerine yapıcı bir siyaset yapmalı,  Maskelerin ücretsiz dağıtımı çok güzel oldu fırsatçılara darbe vuruldu, gıda ve nakdi yardımlarda artarsa halk evde kalacak sokağa çıkmayacaktır, sokağa çıkana ceza vermektense evde kalana yardım etmek ödüllendirmek en mantıklısı bence. Bu konular ile alakalı çalışmalar var ama top yekin bir mücadele başlatılması lazım, el birliği ile bu günlerde geride kalacaktır.

'' iNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN''

Cephede askerimiz, polisimiz ve Mit personelimiz nasıl can siper hane görev yapıyorsa sağlık çalışanlarımızda her zaman olduğu gibi onlarda mücadele veriyor,  ilk onlar hastalanıyor ve bizler için ölüyorlar, maddi ve manevi hakları sağlık personellerimize de verilmeli. Bunlar alınması gereken fiziki tedbirler birde vatandaş olarak kendimizi de sorgulamalıyız, dini inancımız ne olursa olsun, Kiliseler boşaldı, sinagoglar boşaldı, camiler kapatıldı, Kabe'de boşaltıldı.. Biz ademoğulları Yaratıcımızın huzurundan kovulduk. Allah'ın yeryüzündeki ibadet evleri salgın nedeniyle kapalı. Hiç kendi kendimize sorduk mu? Biz ne yaptıkta insan olarak yüce Allah bizi huzurundan kovdu ve bize geçmişteki helak olmuş kavimler gibi bir musibet verdi? Ben Tıp uzmanı değilim, din uzmanı hiç değilim ama, Siyaset bilimi Uzmanı olarak cevabım şu.. Biz domuz eti yemekten o kadar çok korkuyoruz ki, Kul hakkı yemek normal olmuş, affınıza sığınırım zina sıradanlaşmış ama zina yapınca cenabet gezmekten o kadar çok korkuyoruz ki , boy abdesti almadan su bile içmeyiz, sosyal medyada o kadar çok din alimi var ki, her kez  fetvalar veriyor iş icraata gelince kimsecikler yok, sorulursa benim kalbim temiz cennete gideceğim, musibetlerden o kadar çok korkuyoruz ki hayat ve yaşam tarzımızı hemen değiştiriyoruz, ya peki musibetleri gönderen yaratıcıdan korkmuyor muyuz?.

Komşumuz aç ve biz her gece çilingir sofrası kuruyoruz, çocuklara tecavüz edenler, istismarda bulunanların sayısı arttı ve biz bunları ceza evlerinde tosun gibi besliyoruz. Konvansiyonel silahlarla masum, günahsız çocukları öldürdük elbirliği ile, petrol için, doğal gaz için sebebi ne olursa olsun kim öldürürse öldürsün, seyretmekte taraf olmaktır. Her gün Yemen'de, Doğu Türkistan'da ve diğer mazlum devletlerde açlıktan ve işkenceden insanlar ölüyor ve biz onları sıradan filimmiş gibi izliyoruz.

Ey insan oğlu; İnsan olduğunu hatırla, eşrefi mahluksun sen, yer yüzü senin emrine verilmiş, dilsiz hayvanlara iş gence etme, onları canlı canlı yeme, insan gibi yaşa ve insan gibi öl. Bizden istenen tek kelimeyle insan olmamız. Hani hatırladınız mı Suriye'li bir çocuk ölürken ''Allaha'a her şeyi söyleyeceğim'' demişti, bizde umursamamıştık, bence umursasak iyi olur. Sadece çocukları etkilemeyen bir salgın musallat oldu başımıza, gözle görülmeyen bir virüs bütün hayatımızı alt üst etti, umarım  bundan ders çıkarır insan olduğumuzu hatırlar ve insan gibi hareket ederiz.

Bu vesileyle bütün sağlık çalışanlarımıza şükranlarımı iletiyorum, hoşça kalın.