fbpx FARKINDA OLALIM | Mamak Havadis

FARKINDA OLALIM

  Alışagelmiş bir hayatın içerisinde hiçbir şeyin farkına varmadan ama çok farklıymışız gibi yaşayıp gidiyorduk. Bir virüs insanlığın dünyaya bakış açısını değiştirdi. Parasız kalmaktansa ölmeye hazır bir şekilde sisteme hizmet ediyorduk.

  Doğa isyan ediyor. Bir virüs belki tüm ideolojileri, dinleri yok edebilir. Hayata bakış açımızı değiştirebilir. Daha insancıl bakmaya başladık bile. Sahte hayatlarımız koşuşturmaca içerisinde.. Zamansızlıktan unuttuğumuz kendimizi, ailemizi, değerlerimizi hatırlıyoruz.

İnsanoğlu doğanın bir parçası olduğunu, doğaya ait olduğunu anlamalı. Doğayı ve hayvanları korumalıyız. Katledilen doğaya ve hayvanlara seyirci kalmamalıyız. Bu bir insanlık görevidir.

 İnsanların bir kısmı doğa ve hayvanlar için acı çekerken, diğer kısmı katletmeye devam ediyor. İnsanların büyük bir kısmı bu çok normalmiş gibi algılıyor ve algılatıyor.

 Umarım bu virüsten ders çıkarırız ve kaldığımız yerden farkındalığımızı artırarak devam ederiz. Tükenmeden üreterek, ilim ve irfan ışığında yaşamaya devam etmeliyiz. Hayvanlara ve doğaya saygılı, insanların kendine fazla anlam yüklemeden, tüm duyguları kendine indirgemeden yaşamalı ve yaşatmalıyız.

Bu dünya iyi insanları yüzü gözü hürmetine dönermiş, çok bir söz. Dünyayı iyi insanlar kurtaracak.

Doğa ile uyum içerisinde bir hayat diliyorum.

Gülizar SAKMAK - Siyasetçi ve Yazar