fbpx HOŞ GELMEDİN 2020, AMA GÜLE GÜLE GİT | Mamak Havadis

HOŞ GELMEDİN 2020, AMA GÜLE GÜLE GİT

Hepimizin de bildiği üzere son saatlerini yaşadığımız keder, acı, hastalık, deprem, salgın ve çok can kayıplarına sebep olan 2020 yılını artık uğurlamak üzereyiz. Yeni bir yıl başlıyor, yeni bir yılın ayak sesleri gelmeye başladı.  Her yıl sevinçle, neşeyle, mutluluk ve coşkuyla yeni yılı karşılıyorduk, sadece eski yıla veda etmenin ve 1 yaş daha yaşlanmanın hüznünü yaşıyorduk. Ancak 2020 yılında insanlık âleminin içerisinden geçmiş olduğu acımasız bir sınav ne yazık ki bunların hepsini gölgesinde bıraktı. 
Tarihin her döneminde insanoğlunun doğaya ve kendisine yapmış olduğu acımasızlığı, vahşeti ve katliamı kimse kimseye yapmıyor. Çevremize baktığımızda hızlı ve çok süratli kontrolsüz bir nüfus artşı, su ve gıda kaynaklarının sürekli tükenmesi ve tüketimi karşılayamaz hale gelmesi, her şeye ve çalışmaya rağmen duyarsız bir çevre bilinci, sanayi atıkları ile toprağın, havanın, ürünlerin ve suyun kirlenmesiyle birlikte tüm deniz ve kara ürünleri ile bitkilerin kirlenmesi, ülkelerin birbirlerini elimine etmek ve saf dışı bırakarak, sırf kendi ayakta durabilmek üstünlüğü ve hegomanyasını ayakta tutabilmek egoistliği yüzünden maalesef tüm dünya kötüye gidiyor. Hastalıklar patlıyor, kanser ve kalp krizi, inme, felç gibi ölüm sebebi olan faktörler artıyor. Savaşlar, işgaller, karışıklıklar artıyor. Her şeyin üstünde ve önünde bir öncelik sırasına sahip insanoğlu maalesef yok olup gidiyor. Sanki dünyamıza bunlar yetmiyormuş gibi birde Corona illeti insanlık aleminin başına maalesef çok büyük dertler açtı.
Tabii ki, kim ister ülkesinde, ya da yaşamış olduğu yer küresinde böyle olumsuzluklar olsun, tabii ki asla kimse böyle olumsuz hususları istemez. İnsan kendi kendini niye yok etsin ki,  ama insanoğlu kendi kendini anlamsız bir şekilde yok ediyor, tahrip ediyor. Bölgemizde yaşanan olumsuzluklar, iklimlerin bozulması, ürün kalite ve miktarlarında meydana gelen azalmalar, ürünlerde ve tohumlarda meydana gelen gen bozuklukları maalesef uzay boşluğunda yörüngesini kaybetmiş bir gezegen misali, dünyamızın savrulmasına kaynakların düşüncesizce ve acımasızca tüketilip, tahrip edilmesine ve yok olmasına ortam hazırlamaktadır. 
Dünyamız şu ana kadar bütün bu olumsuzlukları yaşadı, savaşlar yaşadı, insanların birbirlerini yok etmelerini ve dünyanın bunu izlemelerine tanıklık etti. Bu tip kötü ve olumsuz olayların, yeni karşılayacağımız ve bütün özlemle ve sevecenliğimizle beklediğimiz 2021 yılında ve daha sonraki yıllarda olmamasını temenni ederim. Tüm dünya ülkeleri barış, huzur, dostluk ve kardeşlik içerisinde yaşasın.
Bu önemli duygularla, yeni yılın, 2021 yılının başta ülkemiz insanlarının tüm sorunlardan uzak, refah ve müreffeh bir yaşam seviyesinde sağlıklı, huzurlu ve mutlu olmasını, özelliklede CORONA’ sız olmasını temenni eder, bulunduğumuz coğrafyada ve tüm dünya insanının hastalık, doğal afetler ve savaşlardan uzak, barış ve huzur ortamı içerisinde olmasını dilerim, tüm okurlarıma sevgi ve saygılarımı sunarım.