fbpx İç Cephede Bozgunculuk! | Mamak Havadis

İç Cephede Bozgunculuk!

yazı

ABD seçimlerini Joe Biden’in kazanmasıyla birlikte kamuoyu yeni tartışmalarla sallanıyor. Türkiye Asya’da yükselişe geçerek itibar ve güç kazanıyor. Kıbrıs ve Azerbaycan’ da zafer kazanıyor. Doğu Akdeniz’de başarıya doğru ilerliyor. Türkiye, Rusya, İran yakınlaşması giderek pekişiyor. Bu birliktelik Suriye meselesini’ de çözüme doğru götüreceğe benziyor. Bölge ülkelerinin ortak çıkarları bunu gerekli ve zorunlu kılıyor. Önümüzdeki süreçte dengenin mazlum milletler lehine değişeceğini söylemek abartı olmasa gerek.

Tam da bu noktada başını Kemal Kılıçdaroğlu’nun çektiği kabine tekrar sahne aldı. Bu kabine’ ye dikkat edilirse yenileri ekleniyor. Her nedense Türkiye karşıtı, “ bozguncu” hareketlerde birleşiyorlar.

Biden’den “yardım” isteme çağrıları, “yeni Anayasa” çalışmaları, Selahattin Demirtaş’a tahliye talepleri, İyi Parti’deki FETÖ iddiaları, aklamalar ve istifalar gündemi bir anda meşgul etti. Bu tartışmalarla birlikte Biden’in “muhalefet” dediği kabine de belli oldu.

İŞTE O KABİNE!

Kemal Kılıçdaroğlu

Selahattin Demirtaş

Meral Akşener

Abdullah Gül

Ahmet Davutoğlu

Ali Babacan

Bülent Arınç

Süreci kısaca hatırlayalım;

Tartışmayı yine Kılıçdaroğlu fitilledi. Biden’in seçilmesini ilk kutlayan CHP ve HDP/PKK oldu. HDP/PKK Biden’in seçilmesinden memnuniyet duyduğunu açıkladı.  Kılıçdaroğlu’nun “Biden ve Batı ülkelerinden demokrasi mücadelemizi desteklemelerini istiyoruz” açıklaması ortalığı toz duman etti. Bu büyük bir “gaf” olsa gerek. Bugüne kadar hiçbir parti lideri emperyalistlerden “demokrasi” adına böyle bir girişimde bulunma, medet bekleme cüreti gösterememişti, hele CHP genel başkanları hiç gösterememişti.

Daha önce de CIA’nın RAND raporunda ve Biden’in  “Türkiye’de muhalefetle birlikte Tayyip Erdoğan’ı devireceğim, ama darbeyle değil seçimle”, açıklamaları henüz hatırlardadır. Daha yeni CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz ABD, AB, NATO’dan medet bekleyen çağrıları bu kabineye tam da uymaktadır. Ankara İstanbul yürüyüşünde, 2019 yerel seçimlerinde bu kabine yine ortak sahne aldı ve kol kola yürüdü. HDP/PKK ve FETÖ’dan içeri düşenleri “gazeteci, seçilmişler, düşünce suçluları” gibi ifadelerle aklamak, içeriden salıvermede yine birlikteydiler. Nitekim yukarıda isimlerini saydıklarımızın hepsi de defalarca, terör suçlusu olmasına rağmen Selahattin Demirtaş’ın serbest bırakılmasını savunmuşlardır. Bu tartışmaya en son Bülent Arınç katılarak, Demirtaş’ın tahliye edilmesini savunarak gündemi bir anda meşgul etmiştir. Birçok çevreden Bülent Arınç’ın istifa etmesi istenmektedir, başta şehit aileleri ve gaziler... Arınç’ı zor günler bekliyor.

2018’de CHP- HDP/PKK- İyi Parti’ nin birlikte yeni Anayasa çalışması yaptıklarını Vatan Partisi Genel Başkanı Sayın Doğu Perinçek o gün açıklamıştı, bugün yine açıkladı. Hazin işe bakın, Diyarbakır HDP İl Binası önünde anneler çocuklarını HDP/PKK’dan almak için evlat nöbeti tutarken, CHP ve İyi Parti terör örgütünün siyasi uzantısıyla Anayasa çalışması yapmaktadır. Davutoğlu ve Babacan da bu planın içinde olduklarını defalarca itiraf etmişlerdir. Davutoğlu her açıklamasını adeta, Doğu Perinçek’e saldırarak bitiriyor. Bu koroya en son Meral katılmıştır.

Özet olarak ABD Başkanı Biden’ in Türkiye ile ilgili ilk dosyası anlaşılan “muhalefeti” örgütlemek olacaktır. Zaten CIA’nın “yaratıcı yıkıcılık” dediği de tam bu çizgiye oturuyor.

Ancak, Biden’in ve içerideki yıkıcıların bu planı tutmayacaktır. Tutmayacağını önümüzdeki süreç gösterecektir. Türkiye antiemperyalist ve milli bir rotaya girmiştir. Hiçbir kuvvet Türkiye’yi bu rotadan alıkoyamaz. Türkiye’nin Atatürk’çü, devrimci, milli kuvvetleri bu yıkıcı ve bölücü güçleri ezme kudretine sahiptir. Hem bölgede, hem ülkede gerçek barış, huzur sağlanacak, üreten ve birleşen Türkiye’nin milli hükümeti kurulacaktır.