fbpx İşte inan almayı bil ve şükret | Mamak Havadis

İşte inan almayı bil ve şükret

İnsanın hisseden bir kalbi varsa psikolojisi  düzgünse  sanki herkesi anlayışla idare etmek misyonunu yükleniyor.

Aman O kırılmasın aman şu kırılmasın derken bir bakmışsın en çok kendini kırmış incitmişsin. "Banane"diyemediklerin sana  bencilce "sanane" derken sen savunmasız "çırılçıplak" öylece kalakalmışsın...

 İyi niyetinden  seni vuranlar yüzünden güvenin  pekte kalmamış insanlara.
O yüzden "kat kat duvarlar" örmüşsün sevgisiz kendini geliştirmekten aciz  gelişimini tamamlayamamış  kalpler yüzünden.

İyi kalplilerin vurulduğu bu dünyada  kanatlarınızın olup uçabileceginizi  öyle pekte söylemeyin  iyi kalpli olmayanlara...
Duymasın, bilmesinler çünkü; kıskanç hasetçi zihinleriyle ne yapar ne eder bir yol bulup kırarlar  büyük bir keyifle O kanatlarınızıda bir daha uçmaya mecaliniz kalmaz.

Siz tüm kalbinizle  kendinize inanın   başkalarından beslenmeyen Yaradanın  içinize koyduğu manevi rızık  ile...  Çünkü O güç denen şey zihnin içinde ve yüreğinizde  saklı iken ve   bu zihin sadece doğru bir inanç ile beslenirken  aradığınız gücü yine içinizdeki inançla  bulmanızı sağlayacaktır başkalarından beslenmeye  gerek duymadan .

Ve siz ..
Yeter ki isteyin  uçabilirsiniz bile  kanatlarınız defalarca kırılmış olsada bin kere yere düşşsenizde  yine yeni  bir umuda tutunup "yeniden yeniden" başlayabilirsiniz kulak tıkayarak tüm çatlak seslere.

Ve  susturun içinizdeki O yapamazsınlar ordusunu..
Yaparsınız  bi iznillah  hemde en alasını yaparsınız kendinizle hesaplaşmaları bitirip kendinize sımsıkı sarıldığınızda tekrardan başlarsınız kendinizi sevip onunla gurur duymaya. 
Bazılarımız bunu bir ömür başaramazken bazılarımız  daha şanslı olup çok daha erken farkedip erken yol alırken unutmayın hiç bir zaman geç değil yeniden başlatıp yollara koyulmaya ...

Biliyorsusunuz önce hayaller ölür.
Öldürmeyin O içinizdeki hayalleri
 bir gün elbet o hayali  en güzel hali ile yaşarken bulursunuz çünkü siz inandınız olacağına istediniz,çabaladınız  sonra çabalarımıza hediye  edildi hayallerin sahibinden  size yada yada daha hayırlısıyla degistirilerek ikram edildi bir yenisi.
Çok Şükür
Teslimiyet ne güzel bir ikram değil mi  sevilen tarafından sevene sevdiği kadar verilen....
Ve şükür sebebi olan..

Nevin Aktekin Gülfırat