fbpx ÖLDÜRMEK İÇİN DEĞİL, YAŞATMAK İÇİN ÇALIŞANLARI ALKIŞLAYALIM.  | Mamak Havadis

ÖLDÜRMEK İÇİN DEĞİL, YAŞATMAK İÇİN ÇALIŞANLARI ALKIŞLAYALIM. 

1

ÖLDÜRMEK İÇİN DEĞİL, YAŞATMAK İÇİN ÇALIŞANLARI ALKIŞLAYALIM. 

ankarasondakikahaberleri sitesinin paylaştığı haberde ,Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkan Yavaş'ın göreve geldiği günden bu yana "Başkentte yaşayan her canlı değerlidir" anlayışı ile çalışmalarına yer verilmiş. 
7/24 esasına göre çalışan Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ekiplerinin, sokak hayvanlarının doğal yaşam ortamlarında gıda ve barınma sıkıntısı yaşamamaları için gönüllülerle iş birliğini içinde olduğu belirtilmiştir.
Başkentin dört bir yanında sokak hayvanlarına gıda, mama ve kısırlaştırma desteği veren Büyükşehir Belediyesi, Mamak Tepecik Dostlar Mahallesi'nde de,400'den fazla sokak hayvanına bakan hayvanseverlerin çağrısına sessiz kalmamıştır. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ekipleri hayvanseverlerle iş birliği yaparak 400'den fazla sokak hayvana gıda, barınma ve kısırlaştırma desteği vermiştir.
Şehrimizin sokaklaklarında yaşayan CAN DOSTLARI hem şehrimizin,hem büyük şehir belediyesinin emanet olarak gördüğünü söyleyen ,Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Arslan verilen desteğe ilişkin şu bilgileri vermiştir: "Zor şartlar altında can dostlarımıza bakmaya çalışan gönüllü bir dostumuzun yanına geldik. Kısırlaştırma konusunun yanı sıra ilaç yardımını ileri seviyelere çıkaracağız. Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman onun yanında olduğumuzu ve bundan sonra da olacağımızı söyledik." 

Bölgedeki öğretmeni olduğum okulumda velim olan,yıllardır ,yağmura,kara,soğuğa,sıcağa aldırmadan, gece-gündüz mağdur sokak hayvanlarının yaşam koşullarını iyileştirmek için koşturan Özgü DEMİRELLİ de kendileri ile iş birliği yapan  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a teşekkür ederek hayvan severler memnuniyetlerini şu sözlerle dile getirdi:
"Burada 400'ü aşkın hayvana bakıyoruz. Bizlere mama desteğinin yanı sıra çocuklarımı kısırlaştırma da yardım eden Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ve Başkanımız Mansur Yavaş'a teşekkür ederim" Aynı şekilde ,Özgü Demirelli ile fedakarca gecesini gündüzüne katarak can dostlarının yaşama koşullarını iyileştirmek için mücadele eden Zeki Çiçek:"Buraya gelerek kedi ve köpeklerimize mama yardımının yanı sıra kısırlaştırma tedavisi için yardımda bulunan Ankara Büyükşehir Belediyesine ve Mansur Yavaş Başkanımıza çok teşekkür ederim." diyerek memnuniyetini dile getirdi. 
Özellikle şu günlerde hepimizin  ihtiyacı;kuşu,çiçeği,kedisi,köpeği birlikte barış içinde yaşama ilacı  olan sevgi değil mi?
Aşağıda ki şiirde dediği gibi;
 "Kurtaracaksa sevgi kurtaracak bizi, Ölümden olmassa,ölüm korkusundan. Kıskançlıktan,kötülükten,boşluktan, Kurtaracaksa sevgi kurtaracak bizi...  Var mı ondan başka güvencemiz? 
Sevenin bir düşmanı varsa, 
Sevmeyenin bin... Sevinçte,mutlulukta seversen var. Seversen her yağmur bereket, Seversen her mevsim bahar. 
Gündüzüde karanlıktır sevmeyenin...  Kurtaracaksa yine sevgi kurtaracak bizi, Yeşeren tohumlar gibi saçılan, Ve herkese kucak kucak açılan, Mutlu eden sevenleri...!"

Haberde yazdığı gibi;bir canlıyı sevmek bütün tabiyatı sevmek demektir diyelim.Güzel insanlar hep var olsun...

*Evde Kal,Sağlıklı Kal TÜRKİYEM. 
*Karanlıklar Bitecek,Güneş Doğacak BİRGÜN

mustafaakgul06@gmail.com