fbpx POZİTİF AYRIMCILIK, İSTANBUL SÖZLEŞMESİ, İTİRAFEN TACİZ | Mamak Havadis

POZİTİF AYRIMCILIK, İSTANBUL SÖZLEŞMESİ, İTİRAFEN TACİZ

Ruh hekimi tıp ve hukuk ortak alanında iş gören meslek kişilerindendir. Gerekeni gerektiği kadar bilse bile yanlışa düşebileceği durumlar arasında iki örnek vereceğim:

1)Suçun gerçeklemediğini kanıta bağlamak suçun gerçekleştiğini kanıta bağlamaktan daha zor ve çetrefildir.

2) Pozitif Ayrımcılık: Suçsuzsunuz. Kanıtınız var. Önemsiz! Gene de suçlusunuz. Pozitif Ayrımcılık sizi göstermiş yetmez mi?  Sözde mağdurun/mağdurenin ve alkış ve göz yaşına hazır seyircilerinin  (sosyal medya) havai fişekli bu karnavalı  haysiyet infazı için birebirdir. Hukukun uğradığı zarar ise ciddidir

ÖRNEKLER:

A)Boşanan anne aynı yerde çalışan ve kızını annesi ile yaşadığı evde haftada bir kez gören baba kendi kızını tacizle suçlar. 15yıl ile yargılanan baba bugün özgürdür. Çünkü pozitif ayrımcılık adına örülen suçun işlenmediği ortaya çıkmıştır. Zavallı kızcağızın (bugün 16 yaşındadır) 11 yıl boyunca yaşamının yaralandığı anne de dâhil kimsenin umuru olmamıştır. Süreçte yer aldığım ve inandığım sonuca ulaştığım için onurluyum. Durumu ders verdiğim yerlerde pozitif ayrımcılık başlığı altında defalarca işlemişimdir.

B)Kapı komşusu yaşlı amcaya 3 ve4 beş yaşlarında iki kız çocuğunu dizlerine oturtarak resim çeken alçağın taciz davası açıp romatizma hastalığında 82 yaşındaki adama Nazi işkencesi yaptığını ve gerçek anlaşıldığında çocukların anneannesini affettiği belleğimin kanıtlı kayıtlarındandır.

C)15yıl önce staj yaptığı avukatı bugünün ruh hekiminden aldığı  (Travma Sonu Stres Bozukluğu) raporu ile taciz davası açan avukat hanımı şimdi ne ona raporu beren hemcinsi, ne babası hatta ne de kocası hatırlıyordur. Ben de hatırlamıyorum. Hatırladığım taciz suçlamasının pozitif ayrımcılık içinde yuvalanmasıdır. Adaletin tecellisi için adil olmak ve adalete inanmak gerekir. Ben öyleyim! Bence siz de öyle olmayı deneyin! Bu örnekleri yıllar sonra sizinle neden paylaşıyorum?

İstanbul Sözleşmesi ihanetinin pozitif ayrımcılık adına yarattığı suçluluk dalgasına dikkat edin. Her an tacizle suçlanabilirsiniz. Siz, oğlunuz hatta karınız bile! Neo-liberal alçakların aygıtı haline Pozitif ayrımcılık suçsuzluğunuzu kanıtlamayı bırakın suçsuzum demenizi bile engeller!

Sözde suçu oluşturanlar kendi benzer suçlarını bu yolla örtüyorlar. Ve tam bugün: İstanbul Sözleşmesini irdeleyen Öncü Kadın Başkanı Meltem Ayvalı’nın basın toplantısı yaptığı gün. Hay Allah, İngiltere’den yuva arkadaşım Arçibıld uçağı kaçırmasaydı bugün gelip Sandık Odası TV’de ve Ver ateşi-Yansın Ahır internet gazetesinde Meryem’in nasıl tacize uğradığını duyuracaktı.  Tuh!