fbpx Seviyorum herkesi ve her şeyi... | Mamak Havadis

Seviyorum herkesi ve her şeyi...

Çok incindim, çok yıprandım, çok kırıldım, kimseyi bilerek kırmadım, çok çalıştım, başkasının acısını acım bildim, hastalandım, her şeyi en incesinden düşündüm.
Bazen kendimi ifade etmekte zorlanıyorum. Kalemim benim en yakın dostum oldu. En derinimi en iyi o bilir. Şu an yaptığım gibi...
Sabahlara kadar uyuyamadım yeri geldi;
Bazen çalışıp, mesailere kalıp yorgunluktan,
Bazen kafaya taktıklarımdan,
Bazen yapamadıklarımdan,
Bazen de geçmeyen baş ağrılarımdan
Ama düşmedim...
Yapmak istediklerimden yaptıklarım da oldu, yapamadıklarım da.. Bu şehirden gitmeyi çok istiyorum. Kendime böyle bir kapı da açıldı, ama çok ince bir detaydan dolayı yapmadım. Pişman değilim ama vazgeçmedim. Onun da zamanı gelecek biliyorum. Yarım kalan kitaplarımı tamamlayamadım. Soruyor insanlar bunu da.. Neden mi? Çünkü çalışmak zorundayım. Sabah karanlığında evden çıkıp, akşam karanlığında eve dönünce olmuyor. Onun da zamanı gelecek biliyorum. Bu mesleği de bırakacağım bir gün. O günler de gelecek.
Şimdi diyorlar..
Sadece kendini düşün, kendine zaman ayır, işyerinde ya da başka konularda "hayır" de "yapma" diyorlar, söyleyin bakalım ne oluyor? Kolay mı? Bu şekilde konuşup, suçlanmak hoşuma gitmiyor.
Ben yaşadıklarımdan güç aldım, ne yapmam gerektiğini yaşadıklarımdan öğrendim. Ve her şeyin farkındayım. Çok iyi biliyorum.
Kimse benimle adalet ve vicdan konusunda yarışamaz. Bedenim ve ruhum bu duygularla zırhlanmış. İçim rahat benim. Bu saatten sonra da değişmez. Akar gider.. Onun için ne olursa olsun bu benim.
Bunların hepsini bilerek yaptım. Hata, yanlış ya da doğru bu benim hayatım.
Bunları neden mi yazıyorum? Dedim ya kendimi ifade etmekte bazen zorlanıyorum. Kimseye kendimi kanıtlamak gibi bir derdim de yok. Bu benim.
Bu hayatta kimin ne yaşadığını bilemezsiniz. Onun için ne bedenen ne de ruhen kimseyi eleştirmeyin, aşağılamayın ve yargılamayın.
Benim sesim çıkmıyorsa, ortalıklarda görünmüyorsam inanın vardır bir sebebi. Bilen de bilir zaten. Ailem,dostlarım, arkadaşlarım, sevdiklerim ve Yağmur'um iyi ki varlar.
Olsun canlar sağ olsun, sağlık olsun, çok şükür ayaktayım. Gün gelecek her taş yerine oturacak... İçimde yapmak istediğim ne varsa, hepsi gerçek olacak...
Yazacak daha çok şey var ama, şimdilik bu kadar kalsın
Seviyorum herkesi ve her şeyi...
Hatice BALTACI