fbpx Siyaset Rize'de dibe vuruyor | Mamak Havadis

Siyaset Rize'de dibe vuruyor

SALTUK BAŞKAN ve YÜCE.......

   Genel müdürlüğü döneminde çok kez eleştirdiğim ve hatta ikinci defa Genel Müdürlüğe atandığın da İyidere köprüsünde karşılama töreni yapılacağını öğrendiğimde çok tepki göstererek birtakım yerlere ulaşarak iptaline öncü olduğum Eski Genel Müdürün Sayın Ekrem YÜCE yi zaman içinde savunacak şekilde bu yazıyı kaleme alacağımı biri bana söylese idi bende inanmazdım demek ki zaman nelere kadir. 

   Biz köşe yazarları yazı kaleme alırken özellikle eleştirisel yazı kaleme alırken çok dikkatli oluruz. Kelimeleri seçerek kullanırız, siyasi tabloya göre, siyasi konvektöre göre eleştiri yapmamaya özen gösteririz, yani durumuna göre vazife çıkarmayız. Geçmiş söylemlerimiz ile geçmiş yazılarımızla ters düşmeyiz. En önemlisi araştırmadan doğruyu tespit edip inanmadan bir yazıyı kaleme almayız. En önemlisi ise siyasi arenayı iyi koklarız. Şerhsen ben yazılarımı öyle kaleme alırım .....

    Siyasetçilerde halkın önünde sürekli demeç verenlerde, geçmişiyle ters düşecek beyanat vermemeye özen göstermelidirler. Birkaç ay önce vermiş olduğu açıklamaları unutmamalı geçmiş geçmişte kaldı düşündürtmemeli. Bu bağlamda CHP İl Başkanı Saltuk DENİZ Başkanın açıklamaları ile CHP Genel Merkezi uygulamaları çelişiyor gibi görünüyor.  

    Son CHP il başkanı Saltuk Bey in Eski Genel Müdür Ekrem YÜCE nin CAYKUR un yönetim kurulu üyeliğine atanmasındaki söylemlerini, CAYKUR için açıklamalarını duyunca Aklıma İş BANKASI na CHP kontenjanından atanan 4 isim geldi. 

    Saltuk başkan ,AK Partiyi bizlerin sizlerin sürekli ve en çok eleştirdiğimiz konularından bir tanesi ehli insan olmayanları makamlara yönetim kadrosuna atandığı ve ehliyetsiz liyakatsiz tecrübesiz insanların sırf İHL Mezunları olduklarından dolayı atlanıldığı değil miydi . Sayın Başkan ,20 yıl ın üzerinde bu kurum da iyi veya kötü içinde bulunan YÜCE nin bu bağlamda tecrübesiz liyakatsiz olduğunu söyleyebilir misiniz? CHP genel Başkanı KILIÇDAROĞLU İş Bankasına atadığı 4 ismi oturup araştırdım, bu isimlerin işlerinin başka makamlarının olduğu hem kendi bulundukları işlerinin yanımda İş bankası yönetim kurulu üyeliğini de yaptıklarıdır. Sizin eleştiri getirdiğiniz gibi o bankanın için dede çok ca o işi yapacak çalışan vardı atamadı Genel başkan size göre KİLİCDAROGLU' da kurum içinden yönetici atamadığı için yanlış mı yaptı, açıklarmışsınız?

    Aynı zamanda CAYKUR kurumunu borç batağında olduğunu, kardeşinin il başkanı olduğunu kurumu arpalık gibi yönetildiğini belirten açıklamalarda bulundun. Birkaç hafta önce CAYKUR GENEL Müdürünü ziyaret ettin, size bu bilgileri omu verdi. Kamu il binalarını ziyaret ederek sorunları tartışıyoruz dediğin sorun bu mu idi?

     Birkaç ay önce bizzat sizi arayarak Genel müdür Vekilinin kardeşinin AK Parti il başkanı oluşu CHP il başkanı olarak sizi rahatsız ediyor mu soruma, bizzat hayır cevabını vererek hatta asaleten atanmalı söyleminde bulunan Sayın Başkan ,ne oldu da şimdi İl başkanı oluşundan rahatsız oldun.?  

     Yusuf Ziya ALIM müdürü yönetim tarzını bende çok eleştirdim ama, CAYKUR u arpalığa çevirdiğini bir kuruşunu peşkeş çektirdiğini bu ilde kimse söylememeli, Yusuf Müdürün babadan kalan düşmanları olabilir düşmanı bile söylemez bu suçlamayı sen nasıl bu kanıya sahip oldun Sayın Başkan.  

      CAYKUR un borcunu herkesin dilin de sizin de Sayın Başkan.3500 çalışan kadrolu çalışanların kadrolarının alınmasını istiyorsunuz. Bundan sonra CAYKUR da sendikasız çalışma olanağımı yaratmak istiyorsunuz. Bu ilde bu bölgede yapılan bilim sanat kültürel etkinliklerin spor faaliyetlerinin festivallerin sekmeye uğramasını istiyorsunuz, alim evlerinde çay bohçalarının sıralanmasını mı istiyorsunuz, Bu saydıklarımı istiyorsanız CAYKUR kâr marjına erişir Sayın Başkan. ÇAYKUR kamu kurumudur kar marjı güdemez gütmemelidir hele ki her şeye uzak bir coğrafyanın içerisindeki bu bölgenin can simididir .Devletin hangi kurumu kar ediyor ki CAYKUR DAN kar bekliyorsun Sayın Saltuk Başkan. 

     Her kim Üniversiteyi ve CAYKUR u eleştiriyorsa bu bölgenin tarihini bilmiyordur. Bu bölgenin insanı para kazanmak için, çoluk çocuğunun riskini iğne Adalarda suyun içinde tomruk taşıyarak veya Samsun'da   hızar biçerek kazandığını bilmiyordur. Bırakın bu ilin iki göz nuru kurumları başka işlere bakın.  

AK PARTİ TEŞKİLATI..... 

     Sayın Isak ALIM Başkan, Son ilçelerde ki seçimlerin sonucunda, anlaşılan rakipsiz il başkan adayı olacaksınız. Başkan Rize'nin nabzını biraz tutan biri olarak tavsiye ediyorum. Belediye encümenliği gibi adaylar belirleyerek veya şimdiki insanlarla il teşkilatına kurmayınız. İl Başkanı olursun ama sadece sen kazanırsın. Rize halkıyla istişare edecek, halkın sevgi sempatisini alacak, partinize bilgi ve becerileriyle oy kazandıracak, bölgeyi ili kurumları halkı tanıyan, tanınan insanları listenize alınız. Biliniz ki :Ne sizin veya vekillerin veya belediye başkanlarınızın, her yere her şeye uzanması mümkün görünmüyor. Yük alacak bilgili becerikli insanları siyasete kazandırın o kutlu yola öyle çıkınız. Gelecek seçimlere hüsran yaşamayınız uyarıyorum .....

RİZE DE SIYASI USLUP YERLERDE GEZİNİYOR….

    Bu il, Türkiye'ye damga vuran siyasetçiler yetiştiren kutsal bir il dır .Geçmişte her partinin omurgasını Rizeliler oluştururdu. Son günlerde ilimizde öylesine bir üslupla gelişti ki hayretler içinde seyrediliyor. Suçlamalar öylesine yapılıyor kı ,sanırsınız bu devletin sahip i yok, herkesin ettiği kendisine kar kalıyor. Suçlamalar da MODA feto ,efendiler, yolu feto ile kesişmeyen kim var deseler ben Türki'ye de rahmetli Tunceli vekili Kamer GENÇ ilimizde ,Rahmetliler uncu İsmail, Civelek ve Rize'nin gülü Macit ı sayarım ,feto meto suçlamalarını bırakın. Feto at koştururken ne ettin onu söyleyin. Bu devlet bu kurumlar şükürler olsun bu devlete hainlik edenleri bilir çıkarır gerekeni yapar bu devlet sahipsiz değildir. Bırakın bu dilleri ,bu söylemlerle devleti kolluk güçlerini cumhuriyet savcılarını görev yapmıyor algısı yaratıyorsunuz,  yaratmayın. Rize'de siyaseti yerlere gezdirmeyin. Bu devlet, kim ne yaptı ,yapıyor biliyordur.2000 yıllık Türk medeniyeti öyle kolay kolay yıpratılamaz bu BAGLAMDA HAYKIRALIM HEP BERABER Payidar kal Türk milleti Yaşasın Türk Devleti...     SAYGILARIMLA.

Bayram Arif TURAN.