fbpx ŞU ÜÇLÜ’ YE DİKKAT! | Mamak Havadis

ŞU ÜÇLÜ’ YE DİKKAT!

Bahsettiğimiz isimler; Abdullah Gül, Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu.
Türkiye sanki bu üçlü’ yü yeni tanıyor. Siyaset sahnesine yeni doğmuş gibi sunuluyorlar. Demokrasi’ nin ve siyasi partilerin yeni simaları. Siyasi yaşantımıza sunulan başarılı yeni aktörler. Türkiye’ yi kurtaracak isimler. 
Evet, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Temel Karamollaoğlu’ ndan söz ediyoruz. Tesadüfe bakın ikisinin’ de soyadında “ oğlu”” sözcüğü yer alıyor. Kılıçdaroğlu, Temelkaramollaoğlu. Kötü anlamda söylemiyoruz “ oğlu” sözcüğünü. Aslında çok anlamlı, başarılı, tarihi geçmişi olan sözcüklerdir.
Dadaloğlu, Köroğlu gibi zalimlere karşı mücadele etmiş, boyun eğmemiş, gerçek halk önderlerimiz vardı. Ne yazık ki bu isimler birbirlerinin zıttı olmuş. Kılıçdaroğlu ve Karamollaoğlı tarihine sırt çevirmiş gözüküyor. Ama tercih kendilerinindir. Bildiğimiz bir gerçek var, hem Gül- Babacan- Davutoğlu, hem’ de Dadaloğlı ve Köroğlu’ ndan yana olunmaz. Anlaşılan Kılıçdaroğlu ve Karamollaoğlu tercihini Üçlü’ den yana yapmıştır. 
Gül, Babacan ve Davutoğlu’ nun yeni parti kurma girişimlerini bilmeyen kalmadı. Bu üçlü’ nün siyasi geçmişini’ de bilmeyen kalmadı. Ak parti hükümeti döneminde, biri Cumhurbaşkanı, biri başbakan, biri ekonomi den sorumlu devlet bakanıydı. Türkiye siyasi, güvenlik, ekonomik ve diş ilişkilerde en sıkıntılı dönemi bu üçlü zamanında yaşamıştır. 
Abdullah Gül, ABD ile 2 sayfa 9 maddelik gizli anlaşmanın mimarı.
Ahmet Davutoğlu, dış politikada ülkeyi istikrarsızlığa sürükleme uzmanı. Özellikle Rusya ve Suriye’ de.
Ali Babacan, Ekonomi’ yi batırma uzmanı.
Şimdi bu üçlü kalkıp parti kurmaktan, Türkiye’yi krizden kurtarmaktan söz ediyor. 
Kemal Kılıçdaroğlu ve Temel karamollaoğlu’ da İstanbul’ da ASİAD toplantısında bu üçlü’ yü öve, öve bitiremiyor. Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş. 
Vatan partisi’ nin seçim döneminde Amerika’ nın CHP- İYİ PARTİ- SP- HDP/ PKK- FETÖ planı var tespiti aslında ispatlanmış oldu. Kılıçdaroğlu’ na yeni dönemde Amerikancı, FETÖ’ cu ortakları hayırlı olsun. Hem Ak part’ ye FETÖ’ nun siyasi ayağını açıkla diyeceksiniz, hem’ de FETÖ’ nün gerçek siyasi ayağıyla ortaklık kuracaksınız. Ama normaldir, çünkü efendiniz böyle emrediyor. Siz’ de haklısınız.
Fakat nafile. Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu üçlü’ nün yeni parti kurma girişimleri başarısız olacak ve hevesleri kursaklarında kalacaktır. Türkiye bu zehiri bir daha taşımayacak ve sırtından bir kere daha atacaktır. Buna ortak olan Kılıçdaroğlu’ nun CHP si ise ne yaparsa yapsın iktidar olamayacağı gibi, bölünmeye mahkumdur. Zaman varken CHP bu yanlışından dönmeli. ABD, FETÖ, HDP/ PKK dan elini çekip, Ak parti- Vatan partisi- MHP ve milli kuvvetlerin “Türkiye ittifakı” içinde yer almalıdır.
CHP nin tabanı’ nada bir uyarımız var. CHP’ nin bu yanlışlarına sessiz kalarak suça ortak oluyorsunuz, Türkiye’ ye kötülük ediyorsunuz. FETÖ ve HDP/ PKK sizi ve Türkiye’ yi kurtaramaz. Antiemperyalist, Atatürk’ çü ve vatansever çizgi tek kurtuluş yoludur. Abdullah Gül- Ali Babacan- Ahmet davutoğlu, Kılıçdaroğlu’ nu kurtarabilir, ama sizi kurtaramaz. Kendinize gelin.