fbpx TÜRKİYE GEMİSİNDEN BAŞKA İKİNCİ BİR GEMİ YOK.  | Mamak Havadis

TÜRKİYE GEMİSİNDEN BAŞKA İKİNCİ BİR GEMİ YOK. 

   İkinci, üçüncü, büyük, küçük, kırmızı, yeşil, onun, bunun, ocu, bucu  başka bir gemi kabul edilemez, öyle bir gemi yoktur. ''Ahmet Abi'nin Vapuru'' vardı onu da kaptanı batırdı.  Şarkılarını her kesimin severek dinlediği, birçok ünlümüz gibi son zamanlarında fikrii sakatlığa düşmüştü, rahmetli Ahmet Kaya'yı da anmış olalım. 

   '' Memleket masası kuralım'' safsatası, '' merkezi hükümet yerel yönetim'', '' özerk yönetimler şartnamesi'' söylemleri, '' özyönetim'' ilanları, cemaat tarikat yapılanmaları vb... vb...  bunların hepsi Türkiye gemisinin sunduğu özgürlük olanaklarının sonuna kadar kullanılmasıdır. Özgürlüklerin sınırı gemiyi bölmek, batırmak faaliyetlerinde biter. Türkiye Cumhuriyeti devleti ve ülkesi anayasasına göre vatandaşlık bağıyla bağlı bütün yurttaşların devleti ve ülkesidir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan Türkler, Kürtler, Lazlar, Çerkezler, Müslümanlar, Hıristiyanlar, Yahudiler, Ermeniler,  Çingeneler, Araplar, Süryaniler ve adını yazamadığımız bütün halklar Atatürk'ün '' Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye Halkına Türk Milleti denir'' tabirindeki Türk Milletidir. 

   Türkiye Cumhuriyeti'ne ihanet içerisindeki Hdp, Fetö ve refakatçileri de Türkiye gemisindedirler.  İktidar bir gemide muhalefet bir gemide olmaz. Her siyasi tartışmada  iki gemi ortaya koyup ya bundasın ya bunda demek yerine milli meselelerde birlik beraberlikten başka olasılık bırakmamak gerekir,  ikinci bir seçenek olmamalıdır. Saray Savaşı Vatan Savaşı tartışmalarıda böyledir böyle bir ayrım olamaz birtane savaş vardır oda terör örgütüne karşı olan savaştır. Bugün Akp'nin yanında konumlanan Mhp bir zaman önce Akp'ye karşı Chp ile birlikte ittifaklar kurgulayıp seçim işbirlikleri yapıyorken, bugün Chp'nin refakat ettiği sakatlardan Hdp ve Fetö Akp'nin adeta koalisyon ortaklarıydı. 2015 seçiminde Akp tek başına hükümet kuramayınca Chp önce şartlı sonra şartsız koalisyon önermişti. Şartlar, siyasi amaçlar ve hatta şahsi çıkarlar mecbur koştuğunda İp (İyi Parti) dahil hepsinin birbirleriyle ittifakı mümkün. 15 Temmuzda Fetöcü askerler Amerikan uçağıyla değil yine Tsk uçağıyla bombaladılar  Meclisimizi. Pkk'nın partisi Hdp milletvekilleri TBMM'de ve Belediye Başkanları bu ülkenin Belediyelerini yönetiyorlar. Tüm Dünyada Türk Milletinin ve Türkiye Cumhuriyeti'nin düşmanı bitmez hep vardı, hep olacak Amerika, Yunanistan, Avrupa ülkelerinin birçoğu, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri vb...  gibi ülkelere birer gemi veremeyiz yada hepsini bir gemiye doldurup ikinci gemi yapamayız. İçimizdeki sakatları kışkırtacak, destekleyecek, tahrik ve teşvik edecek dış düşmanlar her zaman bulunur yeterki biz zayıf düşmeyelim. 

   Esas olan ikinci bir gemi inşaası değil Türkiye gemisi içerisinde Fetö, Pkk ve bütün terör örgütlerinin  siyasi, hukuki, askeri, diplomatik ve hatta sahada şartların gerektirdiği tüm imkanlarla ortadan kaldırmasıyla Türkiye Cumhuriyeti'ni güçlü tutmak ve ebedi yaşatmaktır. 

Zeynel BEKTAŞ 
bektaszeynel@gmail.com