fbpx TÜRKİYENİN SANCILARI VE TÜRKİYE İTTİFAKI! | Mamak Havadis

TÜRKİYENİN SANCILARI VE TÜRKİYE İTTİFAKI!

Türkiye; bir taraftan emperyalist kamptan koparak Avrasya içindeki yerini alırken, diğer tarafta büyük sancılar içinde kıvranıp durmaktadır. Ayrıca şunu’ da belirtelim, Türkiye bu sorunlarını çözmeden ilerleyemez ve bizde çözülene kadar yazmaya ve anlatmaya devam edeceğiz.

Bunları sırasıyla ele alalım.

EMPERYALİST KAMPTAN KOPMAK

Türkiye, 2014 yılından itibaren yeni bir sürece girdi. Ergenekon kumpasına karşı yürütülen mücadele sonuç verdi. Türk ordusu ve vatanseverler hapisten çıktı, yerinde bugün kumpasçılar yatmaktadır. Bu sürecin en belirgin ve en önemli özelliği, 1950 den bu yana ABD emperyalizmine karşı yürütülen mücadelenin sonuçları meyvesini verdi. Bu süreç öyle sert ve kıran kırana bir savaş’ ki, milyonlar’ ın ölümüne yol açmıştır. ABD bölgemizi ve dünyamızı kontrol etmeye çalışmıştır. Ancak geldiğimiz noktada yenilgi sürecine girmiştir. Suriye’ yi bölememiş, İran’ a diş geçirememiş, Türkiye’ yi bölememiş, Irak hükümeti kafa tutuyor. Piyonları FETÖ- PKK- IŞİD darbe üstüne darbe alıyorlar. ASTANA süreciyle ABD’ ye meydan okunarak, ABD ve NATO dan kopuş başlamıştır. Türkiye yeniden bölge merkezli politika eksenine kaymaktadır. S. 400 ile ABD ye resmen meydan okunmuştur. Daha’ da önemlisi, 15 Temmuz karşı devrim ABD merkezli FETÖ darbe girişimi Türk ordusu, Türk polisi, Vatan partisi, AK PARTİ, MHP ve Türk milleti girişimiyle bozguna uğratılmıştır. Türk ordusu’ nun üstün gayretleriyle Fırat kalkanı, Zeytin dalı, Pençe harekatı ile PKK terörüne karşı savaş devam etmektedir. Kıbrıs, Doğu Akdeniz, Ege’ de doğru bir rota’ ya girmiş bulunuyoruz.

TÜRİYEYENİN SANCILARI

Ekonomik kriz: Türkiye’nin bugün esas sorunu ekonomik krizdir. İşadamından esnafına, işçisinden çiftçisine kadar herkes krizi yaşamaktadır. Üretim durmuş, iç ve dış borçlar 700 milyar dolar’ ı aşmış, fabrikalar satılmış, çiftçi ve esnaf iflas etmiş, hayvancılık yok edilmiş. Tüketime ve borca dayalı ekonominin gideceği yer burasıdır. Kısacası ekonomi iflasın eşiğinde olup, böyle giderse sosyal patlamaya doğru ilerlemektedir. Turgut Özallardan gelen serbest piyasacı, dışa bağımlı sistem yürümemektedir. Bu sistem bir avuç tefeci, mafya, dolar ve borsa vurguncusu yaratmıştır. Dolaysıyla çanlar çalmaktadır

ABD- PKK- FETÖ terörünün üzerine daha kararlı bir biçimde gidilmeli, halkın refah ve huzuru güvence altına alınmalıdır.

 Suriye sorunu: 7 yıldır ABD planları uğruna Suriye devletine sırtımızı çevirdik. Bu durumun Türkiye’ ye siyasi, ekonomik, komşuluk ve bölge ilişkileri açısından büyük zararlar vermiştir. Suriye devleti barışmaya hazırdır. Sayın Cumhurbaşkanı hiçbir mazeret kabul etmeden derhal Suriye devleti ve onun başkanı sayın Beşar Esad’ la el sıkışmalıdır. Her iki halkın ve toplumun ortak çıkarları bunu zorunlu kılmaktadır. Bu adım Türkiye’ nin hem itibarını, hem’ de ekonomisini güçlendirecektir.

İçerde bazı zaaflar taşınmaktadır. Aydınlanma, Cumhuriyetin değerleri, Atatürk konuları, toplumun hassas ve üzerinde hemfikir olduğu değerlerdir. Üzerinde oynamaya gelmez. Aksine bir yükselme yaşayacaksak, bu değerler üzerinden yükselebiliriz.

ÇÖZÜM: TÜRKİYE İTTİFAKI

Cumhurbaşkanı 19 Mayıs’ ta bütün parti Genel başkanlarını Samsun’ a çağırdı. Orda bir Türkiye fotoğrafı çekildi. Adına’ da Türkiye ittifakı denildi. Çok önemli, yerinde ve zamanlama olarak anlamlı bir girişimdi. Aslında toplumun bugün ortak özlemi budur. Ancak, onun devamı gelmedi.Bu gün Türkiye’ nin çözüm bekleyen programı yukarıda yazdığımız gibidir.

ABD nin planlarına direnmek, PKK- FETÖ terörünü temizlemek

Üretime dayalı ekonomiyle ekonomik krizi çözmek

Suriye devleti ile derhal barışmak.

Aydınlanma ve Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmak.

  Sayın Cumhurbaşkanı bu ittifakın gerçekleşmesinde birinci derecede sorumludur. Sorunlar ertelenemez bir hal almıştır. Duyarsız kalan yıkılacak ve dağılacaktır. Türkiye bu örnekleri geçmişte çok yaşamıştır. ANAP bunun açık örneğidir. 31 Mart 2019 yerel seçimleri bu açıdan önemli derslerle doludur. AK PARTİ içindeki ABD ve FETÖ yanlıları tetikte beklemektedir. Aslında yeni parti için harekete’ de geçtiler. Bu tuzağı’ da bozmanın tek yolu ortak program temelinde oluşacak Türkiye ittifakıdır, milli hükümettir.