fbpx 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun | Mamak Havadis

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun

Biz Türkler Karadeniz'ın kuzeyinden kısrak gibi Avrupa'ya gidip, Bizans Imparatorluğu'nu Doğu Batı Roma olarak ikiye bölen ve o etki ile göçlerin başlamasına neden olup, ilk çağın kapanmasına neden olan Hunlarin, Istanbul' u feshedip çağ kapatan Osmanlı'nın, sömürgecilik başladığı günden beri yıllarca sömüren emperyalistler Canakkale'de emperyalistlere 'dur' deyip, Çarlık  Imparatorluğu'nu yıkılmasına neden olan, bu hareketle dünyada ilk emperyalist hareketi başlatan Türkiye Cumhuriyet 'in çocuklarıyız!

'Bağımsızlık benim karakterimdir' diyen başkumandan Mustafa Kemal Atatürk'ün 2.Viyana kuşatmasından sonra hep yenilen Türk halkini ayağa kaldırdığı 18 Mart 1915 tarihi, Çanakkale ile ilk savunma hattında, 26 Ağustos ile ilk hücum hattında olduğu tarihtir; bugün!

Anlamayan, anlayamayan, anlamak Istenmeyen de olabilir! 'Birinci vazifen Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmaktır. Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.' diyen başkumandanimiza, 'Ey Türkün Büyük Atası, birinci vazifem, Türk istiklâlini , Türk cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.' diyerek söz verdik!

Bugün Karadeniz'de, Egede, Akdeniz'de denizden, Irak, Suriye tarafından güney ve güneydoğudan, Ermenistan tarafından kuzeydoğudan, Yunanistan tarafından kuzeybatıdan da karadan sıkıştırıldığımizin  farkındayız . 

 Emperyalistlerin itilaf gurubundan yana olduğunu da, düşünebilen, okuyabilen, yorumlayabilen Atatürk çocukları olarak farkındayız! En iyi bildiğiniz ise, ant içildi ise, anneler evlatlarının ellerine kınalarını yakarlar ve onları cepheye gönderiler. Çünkü O'nun adı er'dir. O er, sözünün er'idir. Adımdaki er-kek kelimesi ona er olması gerektiğini belirtir. O er de bilir ki, hiç bir milletin kadının yapamadığını kendi kadını yapacaktır. Çünkü kadın Osmanlı'da hukuk işi gören kadı, evlerde hukuk işi gören analardır . Bu hukuk işini yapan evin kadılarına 'kadın' der! O evin kadısı yanı, kadın'i Devlet olmayınca, kendisinin olmayacağını bilerek adaleti savunur ve er'ini ask'er olması için gönderir.

Bugün Viyana kuşatmasından sonra, ilk kez savunamaya geçtiğin ve emperyalistlere şamar atmak için hazirladigin o gün! 

Atatürk öncülüğünde er-kek, kadı-n büyük-küçük demeden mücadele ettigin gün!

Tarihini asla unutma! Eğer tarihten ders almazsan, tarih  aynı zorlukları bir daha karşına çıkarır! Oysa bilirsen,  bugünkü gibi, dünkü gibi etrafını emperyalist de sarsa,  hiç bir şey yapamaz! Karşına çıkmaması için, bugünün önemini sakın unutma!

Savaşan tüm büyüklerimi yad ediyorum. Kutlu olsun