fbpx Azrail'e Uzaklaştırma Kararı Çıkmış | Mamak Havadis

Azrail'e Uzaklaştırma Kararı Çıkmış

Düşünün ki, yeni evli bir kadın. Balayında, henüz 2 günlük bile gelin olmamışken şiddet görüyor, eşinden... Bin özür, çok içkiliydim, hatırlamıyorum,inan çok utanıyorum,seni çok seviyorum, yalanlarına inanmak istiyor çünkü o da seviyor...

Derken bir hafta ya geçiyor ya geçmiyor üzerinden. Ani bir kıskançlık sebebi çıkıyor ortaya. Aslında buna kaşının altında neden göz var, sen bana ters mi baktın gibi sudan sebepler de eklenebilir. Çünkü psikopat yaradılışlı insanlarla yaşamak, mayın tarlasında pervasızca dolaşmak gibidir. O kişinin mayınlarına basmamak için , çocukluğuna kadar inmeniz ve profesyonel anlamda insan psikolojisinden çok iyi anlamanız gerekir. Herkes de gezici psikolog olmadığına göre... İşimiz zor. 
Bir banka sırasında, alışverişte, bir restoranda , tramwayda ya da herhangi bir yerde böyle insanlarla karşılaştığınızda, kısa süreli canınız sıkılabilir, ya da en fazla o günü kötü geçirmiş olursunuz olur biter.
Peki bu kişi hayat arkadaşınızsa? En sevdiğiniz, en güvendiğiniz, en yakınınızdaki kişi... Gecenin bir yarısı öfkeden börtlemiş gözleriyle tüm hücrelerinize kadar size adeta radyasyon yayan, ağzından tükürükler saçarak , hakaretler yağdıran, bir anda daha önce hiç görmediğiniz, bu kadar yakından nefesini hissetmediğiniz , hiç tanımadığınız bir canlı türü... İlk darbenin şaşkınlığına ,reflex olarak vereceğiniz tepki, sonraki darbe ve hakaretlerin dozunu belirleyecek elbette... Genellikle bu durumlarda deprem esnasında uygulanan çök, kapan taktiği etkilidir. Ama bazen bu da risk taşır. Karşı taraf daha da hırslanabilir. Gerçi dediğim gibi, o arbedenin olması zaten pamuk ipliğine bağlıdır. Bir anda kendinizi saçma sapan bir boğuşmanın içinde bulabilirsiniz. Ve ne yazıktır ki, her zaman ama her zaman suç sizdedir. O sözü söylemeyecektiniz, ya da öyle bakmayacaktınız gibi gibi... Yani hakkettiniz! Hiç yoktan uyuyan devi uyandırdınız. Onu sinirlendirdiniz. Ama çok ayıp yaptığınız. Bir türlü öğrenemediniz. Zaten her konuda eksiksiniz, yetersizsiniz ve değersizsiniz. Unuttunuz mu siz o kişi sayesinde varsınız, o olmasa bir hiçten farkınız yok. Haddinizi bilin yoksa o size bildirir...
Bir, iki derken kendine ve devlete güvenen cesur  kadınlar şikayette bulunuyor. Böyle yaşamak ve özsaygısını giderek kaybetmek, sağlığından olmak istemiyor. Sonuç: Tedbir kararı= uzaklaştırma diğer adıyla. 
Adam bunu hiç beklemiyor oysa. Tam da sindirmişti kadını, korkuya alıştırıp,köle etmişti kendine. Otur deyince oturacak, kalk deyince de kalkacaktı... Hal böyleyken öfkesi , hırsı daha da arttı adamın. Karara göre 1000 metre civarına yaklaşamayacaktı. Peki bunu kim ölçüyor? Takibini kim yapıyor?  İfadenizi alıp, kararı çıkartıp , gönderiyorlar sizi. Kaderiniz ve elinizdeki uzaklaştırma karanızla yaşamaya başlıyorsunuz. Haaaa eğer sınırı geçerse, 155 'i arama hakkınız  var. O da eğer şanslı olup aramaya fırsat bulursanız, sağ olsunlar 20 dakika sonra geliyorlar. Azrail önce gelirse , yapacak birşey yok. Çünkü o Azrail adı üstünde.  Azraile uzaklaştırma kararı çıkarsak , gelmekten vaz geçer mi acaba???
  Betül ÜNVeReN