fbpx BARIŞ PINARI HAREKATI’ NDA ORDU, DEVLET, MİLLET BİRLİĞİ | Mamak Havadis

BARIŞ PINARI HAREKATI’ NDA ORDU, DEVLET, MİLLET BİRLİĞİ

Barış pınarı harekatı kararlı biçimde yürüyor. Türk silahlı kuvvetlerimiz kahramanca savaşıyor ve zafere doğru ilerliyor. Türkiye ilk defa ABD ve İsrail’ in piyonları PKK- PYD’ nin bölgeyi bölme planlarına karşı planlı ve kararlı bir savaş yürütüyor. Daha ilk raunt da ABD yenildiğini itiraf etmiştir ve askerlerini gün be gün geri çekmektedir. ABD ve İsrail bölgede giderek yalnızlaşıyor. En yakın müttefikleri İngiltere ve diğer Avrupa ülkeleri bile  ABD-  PKK- PYD ye eskisi gibi sahip çıkamamaktadırlar. Türk silahlı kuvvetlerimizin PKK terör örgütünün kökünü kazıyacağından eminiz. Son 40 yılda ilk defa emperyalizme ve piyonlarına karşı ordu, devlet, millet birliği sağlanmıştır. Türkiye ve bölge ülkeleri tarihi fırsat yakalamıştır. Bu tarihi fırsat bölgede huzuru, güveni ve kalkınmayı yeniden sağlayacaktır. 
TÜRKİYE, SURİYE İŞBİRLİĞİ ŞART
Bu harekat ile birlikte ABD ve piyonları PKK- PYD terörünün temizlenmesi kolaylaşmıştır. Terör örgütleri Türkiye ve Suriye’ nin ortak düşmanlarıdır. Dolaysıyla ortak düşmana karşı ortak hareket yürütmek başarının yarısıdır. Suriye ile birlikte hareket, bölgeyle ortak hareket demektir. Komşularımız Rusya, İran, Irak, Azerbaycan ve Çin’ e kadar herkes bu birliği destekleyecektir. Denklem gayet açık, basit ve zorunludur. Türkiye ve Suriye ABD ile savaşırken, halen Suriye ile anlaşmamak hangi savaş kuralına uyar, nasıl bir başarı beklenmektedir. Bu sorunun tek sorumlusu Sayın Cumhurbaşkanıdır. Ordu, millet ve bölge buna hazırdır. Suriye ile barışmamak düşmanın işine yarar. Bu sorunu derhal çözmek gerekir. Savaş kişilerin hırsları üzerine ilerlemez. 
Biz;  Türk devleti ile Suriye devleti’ nin barışacağından adımız gibi eminiz. Ancak, bir an önce barış sağlanırsa en az zararla ilerleyerek, bütün bölge kazanmış olacak.
Vatan partisi genel başkanı sayın Doğu Perinçek’ in, Sayın Cumhurbaşkanı’ na yazdığı 10 Ekim 2019 tarihli mektup Aydınlık gazetesinde yayınlandı. Bu mektup sorunun çözülmesi bakımından önemli dersler içeriyor. Türkiye Vatan savaşı veriyor iken, çözüm makamı olan Sayın Cumhurbaşkanından Suriye il barışmayı istemek, millet olarak en doğal hakkımızdır. Düşmanın bizi çekmek istediği mindere oturmayalım, Suriye ile aynı minderde oturalım.
KAMA SOKANLAR
Açık olacağız; bu savaşta açık, net kararlı tavır alanlar: AK PARTİ- VATAN PARTİSİ- MHP ve diğer bazı partiler. Kararsız ve kerhen tavır alanlar; CHP- İYİ PARTİ- SAADET PARTİSİ ve kendisine “ sol, sosyalist” diyen ufak partiler. Kendine “sosyalist diyenlerin hepsi ABD ve PKK nın açık destekçisi hatta bazıları piyonlarıdır.
CHP nin tavrı: en son Kemal kılıçdaroğlu’ nun 15 Ekim günü meclis grubunda yaptığı konuşma baştan sona Tayyip Erdoğan düşmanlığı üzerine kurgulanmıştır “ Ne işimiz var Suriye’ de, saray savaşı, iktidarını korumak için”. gibi gerçeğe uymayan hayal dünyası konuşması. Konuşmasının hiçbir yerinde ağzından ABD- PKK çıkmadı. Sanki Türk silahlı kuvvetleri PKK- PYD ile değil’ de, Tayyip Erdoğan’ la savaşıyor. En son adet yerini bulsun diye Mehmetçiğe başarı diliyor. Peki sormazlar mı o Mehmetçik kiminle savaşıyor, o Mehmetçiğe siyasi düzlemde kim önderlik ediyor. Türkiye ABD- PKK- PYD ile savaşıyor iken Cumhurbaşkanı’ nı hedefe koymak kime hizmet edecektir. 
Sayın Kılıçdaroğlu; savaşta hata aramaya kalkarsanız, kama sokmaya kalkarsanız, “ savaşa hayır” sloganı atmış olursunuz, buda sizi PKK safında olduğunuzu gösterir. Sizden’ de Türk devleti, ordusu, milleti yanında, ABD- PKK karşısında olmanızı bekliyoruz. Aksi durumda tarih af etmez.
İYİ PARTİ de aşağı yukarı aynı olmakla birlikte, biraz daha milliyetçi bir söylem almaya çalışıyor. Net kararlı bir tavır göremiyoruz. Daha çok hatalar arayan bir çizgi izliyor.
Bu partileri uyarıyoruz ve tarihi sorumluluklarını hatırlatıyoruz. Türkiye ordu, devlet, millet olarak savaşırken, kama sokmaktan vazgeçin ve kara propaganda yapmayın.
Ancak biz şunu görüyoruz; Türkiye emperyalizme karşı yürüttüğü bu haklı savaşla mazlum milletlerin önünü açacak, Avrasya’ daki yerini alacak ve milli hükümeti kuracaktır.