fbpx Başlarken ... | Mamak Havadis

Başlarken ...

Değerli Mamak Havadis okurları merhaba .Vatan Partisi Mamak İlçe Başkanı ve Avukat kimliğim ile sizlerle  iş emek ,kadın hakları ve siyasi alandaki  yazılarımla birlikte olacağım tecrübelerimi aktarmaya çalışacağım .
Umarım beğeninize  uygun size hitap eden  bir köşe olur .

Ben son dört beş yılımı partimin iş ve sendika alanındaki  çalışmalarına katkı vererek geçirdim. İşçi sınıfının durumu , sendika parti dernek sair yerlerde örgütlenebilmesi, mücadele ve  kazanma  koşullarını izlerken öğrendiğim en önemli gerçek bu alanın da nicel ve hem de nitel değişim içinde olduğu, ezberlenmiş denklemlerin  hiç işe yaramadığı oldu. Tecrübe tabii önemli . Sınıfın öncüleri atacakları  adımları planlarken tecrübelerden yararlanacaklardır. Ama tecrübeleri donmuş kalıplara çevirip hayatı o kalıpların içine tıkmaya çalışmak yanlış. İşte Vatan Partisi'nin ilk önce İstanbul’da açtığı Çalışan Hakları Merkezi hayatın, sürecin içinden çıkan bir oluşum .

Çeşitli yöntemlerle bölünen, birleşimi beyaz yakalılar lehine değişen, sendikalaşmasının önüne türlü engeller dikilen sınıfın yeni aracı. Biz partililerin de sınıftan öğrenmesinin yeni okulu. Çalışan Hakları Merkezi'nin İstanbul’da düzenlediği 8 Mart Kadın İşçiler Çalıştayının başarısı böyle bir merkezin gerekli olduğunu göstermiştir.  Diğer illerde de benzerlerini görmek dileğiyle,  sağlıcakla kalın.

Av.Binnur Zuhat YOKUŞ
Vatan Partisi Mamak İlçe Başkanı