fbpx Coronanın Dert Olacağı Halk Kitleleri | Mamak Havadis

Coronanın Dert Olacağı Halk Kitleleri

Corona virüsü ile ilgili koruyucu, önleyici bütün tedbirleri destekliyorum. Tedavi ile ilgili süreci uzmanlık alanım olmadığından, bir bilim kurulu yönetiminde işleyen bir süreç olduğundan doğru olarak değerlendiriyorum.

Gelelim devletimizin hayata haklı müdahalesinin  yaşamsal ve ekonomik tutumundaki hastalıklı yanlarına. Eğlence merkezleri, kuaförler, berberler vb...  birçok işyerleri çalıştırılmıyor. Kapatma kararı olmadığı halde işyerini açsa da virüs ve tedbirler nedeniyle iş yapamayan esnaf, şoför esnafı, gündelikçi, yevmiyeci, inşaat çalışanı vb...  onlarca iş kolu çalışamayınca gelir elde edemiyor.

Kapatılan pavyonun yevmiyeci bulaşıkçısından, garsonundan,  konsomatrisinden  tutun açık olup çalışamayan inşaat işçisine kadar dükkanına müşteri uğramayan küçük yada büyük esnafına kadar yüzbinlerce belki de milyonlarca mağdur var ve mağduriyetler daha çok hissedilecek. Bu bahis konusu yurttaşlar evde kaldığında geliri devam eden emekliler, kamu çalışanları, ücretli izinli sayılan işletme çalışanları ve benzerlerinden farklıdır. Bu yurttaşlar kiralarını, faturalarını , vergilerini, kredi ve kredi kartlarını gelir sağlayamayınca ödeyemez ve ekmek dahi alamazlar.

Ekonomik önlemlerde yer bulamayan, görmezden gelinen geniş halk kitlelerine tercüman olmak günün devrimci görevidir. Bugün kör siyasi muhalefetin, yıkıcı ve bölücü terör odaklarının yaptığı yıpratıcı, birliği beraberliği zedeleyici propagandalarına karşı mücadele gerekçesiyle geniş halk kitlelerinin derdine tercüman olmamak yarın halkın iktidarını kurmakta halkı örgütlemenin önünde en büyük engel olur. İktidarın paketinde konut kredisi düzenlemesinden en düşük emekli maaşının 1500 TL yapılmasına kadar hiçbir madde bu süreçte geniş halk kitlelerinin derdine derman değildir.

Sokaklardan çöp toplayan çöpçülerimizden  kamuya ait toplu taşım araçlarını kullanan şoför yurttaşlarımıza kadar garip fukara emekçilerin hiçbir koruyucu önlem alınmadan çalıştırılmasına rağmen mecliste grup toplantılarının dahi iptal edildiği süreç Allah esirgesin sorun büyürse zenginin fakirden ayırt edildiği sürece solunum cihazından, hastanede yatağın torpillinin paralının faydalanacağı sürece gideceğinin sinyallerini veriyor. 

Koruyucu, önleyici ve tedavi süreciyle ilgili tüm süreçleri destekliyor ve ekonomik meselelere ve hayata müdahalelere halkçı bir bakış açısıyla bakılmasını devletimizden talep ediyoruz.