fbpx Haklı Davamızın Takipçisiyim ... | Mamak Havadis

Haklı Davamızın Takipçisiyim ...

Maliye Bakanlığı önünde zincirli eylem! Muhasebeciler gözaltına alındı.

12

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi kapsamında duyurduğu KDV, SSK gibi bildirim ve beyannamelerinin beyan edilme sürelerinin uzatılmayıp sadece ödemelerinin uzatılması maddesine karşı çıkan Ankara Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası yöneticileri Maliye Bakanlığı önünde kendilerini zincirledi. Açıklama yapılırken oda başkanı Ali Şahin, başkan yardımcısı Nurali Keleş ile Faruk Adıgüzel ve Uğur Taşkıran isimli oda üyeleri gözaltına alındı.
 Mart ayı içinde verilmesi gereken KDV1, KDV2, muhtasar, MuhSGK, damga vergisi, turizm katılım payı, BA BS, GEKAP, SGK beyan ve bildirimlerinin ertelenmesini, beratların yüklenme sürelerinin ertelenmesini, vergi incelemelerinin ertelenmesini tüm beyan ve bildirim sürelerinin ertelenmesini istiyoruz.
*Yine mücbir sebep halinin kabulünü, meslek mensuplarının, vergi ve SGK prim borçlarının ertelenmesini, bu süreç içerisinde vadesi geçmiş, vergi ve SGK prim borçlarından dolayı icra takiplerinin durdurulmasını, bu süreçte yaşanacak tahsilat sorununu da bulundurarak, iş dünyasına sağlanan destekler kapsamında biz meslek mensuplarının da dahil edilmesini istiyoruz.

MALİYE BAKANLIĞI ÖNÜNDE GÖZALTI

Açıklama yapılırken oda başkanı Ali Şahin, başkan yardımcısı Nurali Keleş ile Faruk Adıgüzel ve Uğur Taşkıran isimli oda üyeleri gözaltına alındı.

34

Haklıyız....
Mücadele devam edeceğiz..
BAŞKANIMIZ Ali Şahin ve Başkan Yardımcımız Nurali Keleş Serbest Bıraķıldı...
Süreçte destek olan CHP Milletvekilleri Ali Haydar Hakverdi,Veli Ağbaba , Nihat Yeşil , Servet Ünsal , Süleyman Girgin ve Yüksek Disiplin sekreterimiz Selahattin Emre’e destekleri için teşekkür ederim dedi.