fbpx KİMSE MAĞDUR OLMAYACAK MIYDI? DAYANIŞMA, DAYANIŞMA, DAYANIŞMA...  | Mamak Havadis

KİMSE MAĞDUR OLMAYACAK MIYDI? DAYANIŞMA, DAYANIŞMA, DAYANIŞMA... 

   Tv izlemekten nefret eder oldum. Bütün kanallar umutsuzluk ve siyasi çekişmeleri pompalıyor.
   Erdoğan halka yardım edemez, halk kendi göbeğini kendi kesecek dediğimiz günün akşamı Erdoğan bağış kampanyası başlattı bitmişliğin ilanıdır bu kampanya. Kılıçtaroğlu işsiz kalanlar, dükkanı kapananlar edebiyatında bizde bunlara vurgu yaptık yevmiye ile çalışanlardam bahsettik bu yurttaşların yaşamsal ihtiyaçlarının desteklenmesinden bahsettik. Muhalefet devletin hiç salgın olmamışçasına bütün mağduriyetleri gidermesini talep ediyor hem de sonunun ne olacağı belli olmayan süreç işlemekteyken, gaye siyasi fayda çıkarmak. 
   Savaşta, salgında, kıtlıkta mağduriyet nedir? İşsizlik, kapanan dükkanlar, kiralar, vergiler, krediler, faturalar, konut kredisi oranı,  uçak bileti vergisi, başka ülkelere yardım değildir bu durumlarda mağduriyetlerde öncelik gıda, gaz, su, elektrik, temizlik malzemeleridir. Hiç mağdurlar olmayacakmış gibi kendi meşreplerince yani açlıktan imkansızlıktan bihaber hariçten gazel okuyanlar halk sizi takip ediyor unutmayın. 
    Devletin maddi olanaklarının, nuhalefetin siyasetinin hiçbir öneminin olmadığı belki de son düzlüğe doğru ilerliyoruz. İşin tıpbi ve teknik kıısımlarıyla ilgili uzmanlığımız yok ahkam kesmeyeceğiz, uzman sıfatındakilerin çoğunun da  faydasız oldukları aşikar. Apartmanımızda, sokağımızda, mahallemizde, akraba, eş dost,  arkadaş çevremizde gıda, su, gaz, elektrik, temizlik malzemeleri ihtiyacı olanlarla dayanışma içerisinde olalım değerli yurttaşlar. Yardım ya da bağış değil dayanışma! Yardım ediyor, bağış yapıyor edasıyla egolarımızı tatmin etmek değil bu günlerinde geçeceği bilinciyle doğanın bizden daha az imkanlar sunduğu yurttaşlarla paylaşım dayanışması. Bu günler geçecek kira, vergi, kredi vs...  bunlar zamanla çözülür ya da çözülmez zaman herşeyin ilacıdır esas olan hayata sağlıkla tutunmak yarınları ruhen ve bedenen sağlıklı karşılamak. Evde kalmak gerçeğiyle ziyaret edemediğimiz ve evlerinden çıkamayan başta yaşlı yakınlarımızı tanıdıklarımızı en azından telefonla arayarak toplum moralini de yüksek tutmalıyız değerli yurttaşlat
   Unutmayın gıda, su, gaz, elektrik, temizlik malzemeleri ve moral dayanışması şart...