fbpx -MIŞ GİBİ YAŞAMAK | Mamak Havadis

-MIŞ GİBİ YAŞAMAK

            Kendimizi karantinaya aldığımız süresiz belirsiz bu günlerde bu durumu bir fırsata çevirebiliriz. Dünyaya bize öğretilenlerden farklı bakabiliriz. Gerçekten yüreğimizin sesini dinlediğimizde doğruların bize öğretilenler olmadığını görürüz. Sürü psikolojisinden kurtulmak lazım. O zaman daha iyi hissedebilir ve gerçeği daha iyi görebiliriz.

   Mış gibi yaparak yaşamayız. Daha dürüst, daha kültürlü, daha iyiymiş gibi yapmayalım, bunları olalım, özümüz ile yaşayalım. Hem kendimizi hem çevremizi kandırmayalım. Kendimize yaptığımız en büyük kötülüklerden birisidir bu. ‘’Olduğumuz gibi olabilmeyi’’ becerebilirsek ışığı görür, iyiye gidebiliriz. Mutlu bir insan olmak için artık yüklerimizden kurtulmamız gerekir. Bize yüklenen yüklerimizden, sorumluluklarımızdan..

  ‘’Kendimize yük isek dünyaya da yüküz’’. Sıradan ve kendimize fazla anlam yüklemeden farkındalığımızı artırmalıyız.

 İnsanlar hayvanları ve doğayı katlediyor. Doğa artık bizi istemiyor. ‘’Doğa ile savaş halindeyiz, Doğa her zaman kazanır kaybeden biz oluruz’’. Doğa ve hayvanlarla yaşamayı becerebildiğimizde bizde mutlu oluruz. Her canlının bizim, en az bizim kadar, yaşamaya hakkı var. Biz insanlar tüm canlıların yaşam hakkına saygı duymalıyız. Kendimizi bir doğa ve hayvan koruyucusu olarak görmeli ve çevremize bunu öğretmeliyiz. Doğanın sirkülasyonun devam etmesi için üzerimize düşeni yapmalıyız. Bunu insanlık için yapmalıyız. ‘’İnsanların farkındalığını artırmalıyız’’.

 Her şey güç ve para değildir. Eğer öyle olsaydı Avrupa ve Amerika bir virüs karşısında çaresiz kalmazdı. Doğa isterse alır, bunu görüyoruz.

 Göstermelik yaşamayalım ve insanları uyaralım. Bu bizim görevimiz. Eğer daha iyi bir dünya ve gelecek istiyorsak bizde üstümüze düşenleri yapmalıyız. Daha zor bir yolumuz var insanlık olarak ama korana virüsün bize çok şey öğreteceğine inanıyorum. Farkındalığınızı artırın ve sıradan olun.

 Kendimizi, ‘’insanlığı ve doğayı tüketmeyelim’’. İnsanlık geniş bir anlam taşıyor lütfen bunu anlayalım, ‘’bir illüzyon içerisinde –mış gibi yaşamayalım’’.