fbpx Mustafa Kemal Atatürk | Mamak Havadis

Mustafa Kemal Atatürk

Mustafa Kemal Atatürk ;fen,ilim,bilim,sanat,eğitim,ekonomi,tarım,hayvancılık,sanayi alanlarında yaptığı yenilikler ile bu ulusu "Muasır Medeniyetler "seviyesine taşımıştır.Üstün yetenekli bir lider ve komutandır.
    Vatan topraklarının düşman eline geçmesini önlemek için savaş arkadaşları  ile  büyük başarılar göstermiş ve  vatanı düşman elinden kurtarmayı başarmıştır.
Vatanın her köşesinde alın teri ,emeği ve üstün başarılarısının  izleri vardır.En güzel mirası olan Cumhuriyeti ilan ederek bize armağan etmiştir.
   Cumhuriyetin ilanı ile bize eğitim alanında ,sanat dalında ,ekonominin güçlenmesi kapsamında bir çok yenilikler yapmıştır.Yaptığı ilke ve inkılaplar ile bu Ulusun daha rahat şartlarda yaşamasına zemin hazırlamıştır.
    Atam kurduğun Cumhuriyet ve yaptığın ilke ve inkılaplar ilelebet payidar kalacaktır.Senin izinde yürümeye onur ve gurur ile bir ömür devam edeceğiz.
 Bizleri bu günlere taşıyan başta Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşlarını,tüm kahraman şehit askerlerimizi minnetle anıyoruz.Ruhları şad olsun .
   Yüce Türk Ulusunun kalbinde yaşayacaksınız.