fbpx Öğretmenler Günümüz Kutlu Olsun! | Mamak Havadis

Öğretmenler Günümüz Kutlu Olsun!

Öğretmenlik kutsal ve değerli bir meslektir. Her insan önce ailesinden eğitim alır ve sonra eğitim hayatına öğretmen eşliğinde devam eder.
Çünkü öğretmenler; çocukların öğrenmeleri için elinden gelen her türlü fedakârlığı gösterip, onları bir hamur misali yoğurur ve şekillendirir. Öğrencilerini farklı dünyalara doğru yolculuğa çıkarmak için uğraşırlar. 

Öğretmenler, gelecek nesillerimizin yegâne mimarlarıdır. Eğitim verdikleri çocukları, geleceğimize ışık tutan, yön veren yardım ve çabalarını esirgemeyen tek değerlilerdir. 

Öğretmenler (bizler) olmasa; kültür, eğitim, sanat, edebiyat, kişilik değerleri, öğrenecekleri veya en önemlisi nasıl insan olup topluma, devletine, milletine, bayrağına ve ailesine sahip çıkacağı bir nebzede olsa öğretilir ve yeni nesil öğrenmeye, öğretmenlerinin kattığı değerin farkında olarak toplumumuza kazandırılır. Bundan dolayı yetişen öğrencilerimiz, çocuklarımız toplum içinde yetişmiş, kendini geliştirmiş, güzel ve ahlaklı bireyler olarak karşımıza çıkarlar. 

Bilgilerini karşısındaki öğrencileriyle paylaşan bir öğretmen, iyi bir öğretmendir. Çünkü bilginin paylaşıldıkça çoğalacağını, çoğaldıkça da herkes tarafından en güzel bir şekilde topluma fayda sağlayacağını gözler önüne serer.

Yani demem o ki, tüm öğretmenlerimizin değerini bilelim ve onlara her daim destekçi olalım. Öğretmenlerimizin bizlerin yetişip gelişmesinde çok katkı ve faydalarının olduğunu unutmamamız dileğimle...

Tüm öğretmenlerimizin ve öğretmen arkadaşlarımın, öğretmen adaylarımızın Öğretmenler Günü Kutlu Olsun!

"İyi ki Öğretmenlerimiz Var!"

Yalçın Sevim / Sevimli Şair 
23.11.2019 - Ankara