fbpx UĞUR MUMCU, GAFFAR OKAN  VE EŞREF BİTLİS’ i ANLAMAK! | Mamak Havadis

UĞUR MUMCU, GAFFAR OKAN  VE EŞREF BİTLİS’ i ANLAMAK!

1

  
Kalpaklı Kuvay- ı Milliye’ ci Uğur Mumcu: 24 Ocak 1993
Diyarbakır Emniyet Müdürümüz Gaffar Okan: 24 Ocak 2001
Jandarma Genel Komutanımız Org. Eşref Bitlis: 17 Şubat 1993
Tarihlerinde şehit oldular.  Üçü’ de suikast’ e kurban gitti. Üçü’ de ABD ve CİA tarafından ortadan kaldırıldı.
Üçü’ nün ortak özelliği Atatürkçü, vatansever, Tam bağımsızlıktan yana olmalarıydı. ABD ve onun piyonu PKK terörüne karşı kararlı mücadele etmiş olmalarıdır. Onlar bu uğurda gözünü kırpmadan mücadele ettiler ve canlarını ortaya koydular. 
Uğur Mumcu;  dik duruşuyla, tehditlere rağmen taviz vermemesiyle, aydınlanmacı mücadelesiyle toplumun gönlünde taht kurmuştu.
Gaffar Okan;  Diyarbakır’ da ve bölgede teröre karşı kararlı ve doğru çizgi izlemiş, terörle halk arasında ayrım gözetmiş, PKK ve gerici teröre korku salmış mücadelesiyle halkın gönlünde taht kurmuştu.
Eşref Bitlis; ABD’ nin Ortadoğu üzerindeki planlarını  bölge merkezli politika izleyerek bozdu. 1997 yılında Irak’ ın kuzeyine çelik harekatı düzenleyerek ABD’ nin kukla “ Kürdistan” planı suya düştü. Bundan dolayı daha sonra ABD “ Türk Silahlı Kuvvetleri hizadan çıktı” açıklaması yapmıştı.
Yıldönümleri geldiği zaman birileri kalkıp çeşitli anmalar, mezar ziyaretleri düzenliyor. Özellikle Uğur Mumcu anmasında birileri kendisine siyasi bir rant elde etmeye çalışıyor.  Bu anmalarda tamamen duygusal, içi boş, onun Gerçek Atatürkçü, Antiemperyalist yanını görmeyen, ABD ve PKK terörüne karşı yürüttüğü mücadeleyi örtbas eden sahte anmalara maalesef tanık oluyoruz. Bu günkü anmasında’ da bunu açıkça göreceğiz. Bunu’ da ne yazık’ ki kendine Atatürkçüyüm diyenler yapmaktadır. 
Uğur Mumcu öğrencilik yıllarından ölümüne kadar makaleleriyle, kitaplarıyla, konuşmalarıyla eylemi arasında tam bir uyum olan bir dava adamıydı, Kemalist devrimin yılmaz savunucusuydu. Kendisini anlatırken “ Ben Atatürkçüyüm, Cumhuriyetçiyim, devrimciyim, Tam bağımsız Türkiye’ den yanayım” demişti. Fazla söze gerek yok.
Bu üç şehidimiz eğer yaşasalardı Ergenekon kumpasında kesinlikle ABD ve FETÖ’ nün hedefinde olurlardı. Zaten o güne bırakmadan onlar tarafından katledildiler.
Yaşasaydılar yine ABD ve İsrail planlarına, onların piyonları PKK ve FETÖ ile en ön cephede savaşırlardı. 15 Temmuz darbe girişimine “ Tiyatro, kontrollü darbe” demez onunla mücadele ederlerdi.  ABD ile, FETÖ ve PKK ile işbirliği yapanlara acımasız olurlardı.  Onlar bu günkü tehlikeyi o günden görmüşlerdir. Çünkü onlar için vatan mücadelesi her şeyin üstündeydi. Vatan için canlarını feda eden büyük dava insanlarıydı. 
Onun için bugün hem ABD- FETÖ- HDP/PKK ile ittifak yapıp hem Uğur mumcu’ yu anamazsınız.  CIA’ nın adamı 9. Katınıza kadar çıkmışken Uğur Mumcu’ yu anamazsınız. Kendinizi kandırabilirsiniz ancak bu milleti asla kandıramazsınız.
Uğur Mumcu, Gaffar Okan ve Eşref Bitlis’ anmak onların yolunu anlamakla mümkündür.
O yol ise, ABD- İsrail- FETÖ- HDP/PKK ile mücadeleden geçer.