fbpx YARINLAR BUGÜNÜN İÇİNDE... | Mamak Havadis

YARINLAR BUGÜNÜN İÇİNDE...

Son seanlarımda ağırlıklı olarak çocuklara denk geldim, yani 18 yaş altına.
Hiperaktivite bozukluğu, dikkat eksikliği, durduk yere ağlama halleri ve çok sessiz olduğu iletişim kurulamadığı tarzında nedenlerle başvuruldu. (Bu durumlar, derslere yansıdığı için farkediliyor genel de )
Seans süresince ortaya neler mi çıkıyor?
Sevgisizlik ve ilgisizlik...
Ebeveyn olarak ne zaman çocuğunla bir birey olarak; okulu, sınavı yada harcamaları dışında sohbet ettin? Ne yada neler hissettiğini, bugün ve yarınlar için neler düşündüğünü soruyor musun hiç? Korkuları, endişeleri var mı, varsa birlikte neler yapıyorsunuz?
O sınavlar verilir, o okullar biter, yaşadın biliyorsun. Ancak, yüreklerdeki sevgisizlik ve yalnızlık hissiyatı öyle bir çöreklenirki bünyeye , çocuğun sonraki hayatının harcı olur. Ne inşa ederse etsin, harç problemli olduğundan bina yani bünye hep sarsılacaktır. Burada ebeveyn olarak lütfen kendi çocukluğunu düşün...
Çocuk,masumiyetiyle dünyaya gelir ve o masumiyet biz müdahale etmediğimiz sürece ölene dek devam eder. Bütün bilgiler ve değerler, onların hard diskinde zaten mevcut.
Genetik kodlarını çözemediğimiz, içinde barındırdığı değerleri anlayamadığımız çocuğumuzla, kan bağımız olsa da yabancısı olmaktan öteye geçemeyiz.
Bilin ki çocuklarımız, yarınlara göndereceğimiz canlı mesajlardır.